Main Menu
User Menu

31. taktické stíhací křídlo [1958-1981]

31st Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
31. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
31st Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
31. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
30.03.1981
Nástupce:
Successor:
31. taktické výcvikové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1958-15.03.1959 9. letecká armáda
15.03.1959-01.06.1962 831. letecká divize
01.06.1962-01.10.1964 9. letecká armáda
24.10.1962-09.11.1962 ?
10.11.1962-30.11.1962 ?
01.10.1964-01.01.1965 836. letecká divize
01.01.1965-01.08.1966 834. letecká divize
01.08.1966-25.12.1966 836. letecká divize
16.12.1966-24.12.1966 dočasně podřízeno : 7. letecká armáda
25.12.1966-15.10.1970 7. letecká armáda
15.10.1970-30.06.1971 836. letecká divize
30.06.1971-30.03.1981 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1958-15.03.1959 Albany, Turner Air Force Base
15.03.1959-31.05.1962 Victorville, George AFB
31.05.1962-06.12.1966 Homestead, Homestead AFB
16.12.1966-15.10.1970 Tuy Hoa AB
15.10.1970-30.03.1981 Homestead, Homestead AFB
Velitel:
Commander:
01.07.1958-DD.02.1959 Graham, Gordon M. (Colonel)
DD.02.1959-15.03.1959 Williams, Harold L. (Lieutenant Colonel)
15.03.1959-26.08.1959 Stephens, Robert W. (Colonel)
26.08.1959-05.10.1959 Ross, Herbert E. (Colonel)
05.10.1959-02.10.1961 Ritchie, William D. (Colonel)
02.10.1961-14.10.1961 Brown, Jack R. (Colonel)
14.10.1961-09.03.1964 Collins, Frank J. (Colonel)
09.03.1964-16.03.1964 Bethea, William E. (Colonel)
16.03.1964-30.05.1965 Nichols, Franklin A. (Colonel)
30.05.1965-17.06.1965 Burnett, Ernest T. (Colonel)
17.06.1965-17.11.1966 Jabara, James (Colonel)
17.11.1966-28.11.1966 Lee, Raymond C. Jr (Colonel)
28.11.1966-07.12.1967 Lewis, Warren R. (Colonel)
07.12.1967-03.05.1968 Evans, William J. (Colonel)
03.05.1968-08.02.1969 Aust, Abner M. Jr (Colonel)
08.02.1969-08.08.1969 Pattillo, Cuthbert A. (Colonel)
08.08.1969-15.06.1970 Yancey, William B. Jr (Colonel)
15.06.1970-15.10.1970 Hereth, Gilbert D. (Colonel)
15.10.1970-28.05.1971 Segura, Wiltz P. (Brigadier General)
28.05.1971-16.06.1972 Rippetoe, David E. Jr (Colonel)
16.06.1972-01.03.1974 Walter, Alonzo J. Jr (Colonel)
01.03.1974-07.03.1975 Foster, Dudley J. (Colonel)
07.03.1975-14.06.1976 Bacon, Walter J. II (Colonel)
14.06.1976-31.08.1978 Johnson, Samuel R. (Colonel)
31.08.1978-02.01.1980 Gorton, William A. (Colonel)
02.01.1980-30.03.1981 Fischer, Eugene H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/31-takticke-stihaci-kridlo-1958-1981-t138380#452526Verze : 0
MOD