Main Menu
User Menu

28. bombardovací křídlo, těžké [1955-1991]

28th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
28. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
28th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1955
Předchůdce:
Predecessor:
28. strategické průzkumné křídlo, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1991
Nástupce:
Successor:
28. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1955-01.01.1959 15. letecká armáda
01.01.1959-30.06.1971 821. letecká divize
30.06.1971-30.06.1971 821. strategická letecká divize
30.06.1971-15.01.1973 47. letecká divize
15.01.1973-01.03.1973 4. divize strategických řízených střel
01.03.1973-01.05.1982 4. letecká divize
01.05.1982-23.01.1987 57. letecká divize
23.01.1987-15.07.1988 4. letecká divize
15.07.1988-31.07.1990 12. letecká divize
31.07.1990-01.09.1991 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
15.06.1955-20.04.1957 Sickle, Neil D. Van (Colonel)
20.04.1957-06.07.1959 Briggs, Loran D. (Colonel)
06.07.1959-DD.06.1962 Nye, Francis W. (Colonel)
DD.06.1962-01.07.1962 Rowlett, Allen B. (Colonel)
01.07.1962-10.07.1965 Lewis, Leo C. (Colonel)
10.07.1965-27.12.1966 Schneider, Albert H. (Colonel)
27.12.1966-04.05.1967 Harris, Edgar S. Jr (Colonel)
04.05.1967-02.06.1967 Schneider, Albert H. (Colonel)
02.06.1967-24.07.1968 Harris, Edgar S. Jr (Colonel)
24.07.1968-01.02.1970 Wagner, James (Colonel)
01.02.1970-18.06.1971 Lawson, Richard L. (Colonel)
18.06.1971-30.05.1973 Reed, Junior B. (Colonel)
30.05.1973-08.04.1974 Coffee, Harold B. (Colonel)
08.04.1974-21.04.1976 Light, James E. Jr (Colonel)
21.04.1976-11.05.1976 Williams, Harold J. M. (Colonel)
11.05.1976-24.04.1978 Winne, Clinton H. Jr (Brigadier General)
24.04.1978-05.03.1979 Autery, Clarence R. (Colonel)
05.03.1979-18.08.1980 Renshaw, Alan B. (Colonel)
18.08.1980-26.10.1981 Lambert, Wayne W. (Colonel)
26.10.1981-20.05.1983 Durkin, Robert F. (Colonel)
20.05.1983-28.08.1984 Kreuger, Carl B. (Colonel)
28.08.1984-21.03.1986 Nielson, Steve W. (Colonel)
21.03.1986-15.04.1988 Adams, Harold B. (Colonel)
15.04.1988-04.04.1990 Twomey, Thomas A. (Colonel)
04.04.1990-01.09.1991 Henderson, Charles R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1955-20.02.1960 717. bombardovací peruť, těžká
01.10.1955-20.02.1960 718. bombardovací peruť, těžká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/28-bombardovaci-kridlo-tezke-1955-1991-t138369#452515Verze : 0
MOD