Main Menu
User Menu

27. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

27th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
27. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
27th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
27. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
27. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1958-18.02.1959 12. letecká armáda
15.07.1958-18.02.1959 dočasně podřízeno: 834. letecká divize
18.02.1959-01.07.1975 832. letecká divize
21.10.1962-01.12.1962 dočasně podřízeno: 3. letecká divize
01.07.1975-01.10.1991 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1958-18.02.1959 Austin, Bergstrom AFB
Velitel:
Commander:
08.01.1958-15.07.1958 McElroy, Ivan W. (Brigadier General)
15.07.1958-28.01.1959 Gregory, John L. Jr (Colonel)
28.01.1959-17.02.1959 ?, ? ( ? )
18.02.1959-10.05.1959 Myers, Gilbert L. (Colonel)
10.05.1959-04.08.1959 Blood, Arlie J. (Colonel)
04.08.1959-22.08.1959 Meyers, Gilbert L. (Colonel)
22.08.1959-12.10.1959 Robertson, Thomas A. (Colonel)
12.10.1959-17.07.1961 Hilpert, Arvis L. (Colonel)
17.07.1961-15.07.1963 Berger, Jack C. (Colonel)
15.07.1963-15.08.1963 Simpson, Charles E. (Colonel)
15.08.1963-31.12.1965 Sweat, Dale S. (Colonel)
31.12.1965-25.05.1967 Tyler, Robert A. (Colonel)
25.05.1967-24.07.1967 Williams, Herndon F. (Colonel)
24.07.1967-01.04.1968 Hansen, Homer K. (Colonel)
01.04.1968-16.04.1968 Ford, William L. (Colonel)
16.04.1968-15.07.1968 Jumper, Jimmy J. (Colonel)
15.07.1968-12.05.1970 Buzze, Frank C. (Colonel)
12.05.1970-28.01.1972 Francis, Charles E. (Colonel)
28.01.1972-25.05.1973 Little, Richard E. (Colonel)
25.05.1973-18.07.1975 Bennett, John H. (Colonel)
18.07.1975-06.08.1976 Crabb, Cecil D. (Colonel)
06.08.1976-18.11.1977 Hickey, Thomas J. (Colonel)
18.11.1977-07.05.1979 Moore, Joseph D. (Brigadier General)
07.05.1979-05.08.1980 McCann, Robert I. (Colonel)
05.08.1980-03.09.1982 James, William K. (Colonel)
03.09.1982-11.05.1984 Stapleton, Joseph K. (Colonel)
11.05.1984-07.09.1984 Salminen, James E. (Colonel)
07.09.1984-29.09.1986 Jones, Needham B. (Colonel)
29.09.1986-05.07.1988 Becker, Henry R. (Colonel)
05.07.1988-14.09.1990 Peterson, Donald L. (Colonel)
14.09.1990-01.10.1991 Franklin, Arnold L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/27-takticke-stihaci-kridlo-1958-1991-t138361#452507Verze : 1
MOD