Main Menu
User Menu

27. strategické stíhací křídlo [1953-1957]

27th Strategic Fighter Wing

     
Název:
Name:
27. strategické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
27th Strategic Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1953
Předchůdce:
Predecessor:
27. doprovodné stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1957
Nástupce:
Successor:
27. stíhací bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1953-08.01.1958 42. letecká divize
13.10.1952-13.02.1953 dočasně podřízena: 39. letecká divize (obranná)
07.05.1955-17.08.1955 dočasně podřízena: 7. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
20.01.1953-01.07.1957 Austin, Bergstrom AFB
Velitel:
Commander:
20.01.1953-02.08.1954 Blakeslee, Donald J. M. (Colonel)
02.08.1954-01.07.1957 Ellis, Richard N. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/27-strategicke-stihaci-kridlo-1953-1957-t138359#452505Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/27th-Strategic-Fighter-Wing-t138359#452505Version : 0
MOD