Main Menu
User Menu

21. taktické stíhací křídlo [1958-1960]

21st Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
21. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
21st Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.05.1958
Předchůdce:
Predecessor:
21. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
18.06.1960
Nástupce:
Successor:
21. smíšené křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1958-10.11.1958 5. letecká armáda
10.11.1958-18.06.1960 39. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1958-18.06.1960 Misawa, Misawa AB
Velitel:
Commander:
01.07.1958-21.08.1958 Collins, Frank J. (Colonel)
21.08.1958-28.09.1959 Ingenhutt, William W. (Colonel)
28.09.1959-18.06.1960 Davenport, Dean (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/21-takticke-stihaci-kridlo-1958-1960-t138331#452476Verze : 0
MOD