Main Menu
User Menu

21. stíhací bombardovací křídlo [1952-1958]

21st Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
21. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
21st Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.02.1958
Nástupce:
Successor:
21. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1953-12.12.1954 9. letecká armáda
12.12.1954-01.01.1958 12. letecká armáda
01.01.1958-08.02.1958 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
01.01.1953-28.11.1954 Victorville, George AFB
12.12.1954-08.02.1958 Hagéville, Chambley-Bussieres Air Base
Velitel:
Commander:
01.01.1953-27.04.1953 Buck, James B. (Colonel)
27.04.1953-29.06.1956 Rowland, Robert R. (Colonel)
29.06.1956-08.02.1958 Baker, Robert N. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1953-08.02.1957 21. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/21-stihaci-bombardovaci-kridlo-1952-1958-t138330#452475Verze : 0
MOD