Main Menu
User Menu

20. stíhací křídlo [1991- ]

20th Fighter Wing

     
Název:
Name:
20. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
20th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1991
Předchůdce:
Predecessor:
20. taktické stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1991-01.01.1994 3. letecká armáda
01.01.1994-DD.MM.RRRR 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1991-01.01.1994 Upper Heyford, RAF Station Upper Heyford
Velitel:
Commander:
01.10.1991-20.07.1992 Stellmon, Lawrence E. (Colonel)
20.07.1992-01.01.1994 Schwalier, Terry J. (Colonel)
01.01.1994-05.08.1994 Hall, John B. Jr (Brigadier General)
05.08.1994-30.08.1995 Latham, James D. (Brigadier General)
30.08.1995-28.07.1997 Rosa, John W. Jr (Colonel)
28.07.1997-24.11.1998 Leaf, Daniel P. (Colonel)
24.11.1998-14.01.2000 Darnell, Daniel J. (Colonel)
14.01.2000-DD.06.2001 Atkins, Dana T. (Colonel)
DD.06.2001-DD.02.2003 Rew, William J. (Colonel)
DD.02.2003-DD.06.2004 Angelella, Salvatore A. (Colonel)
DD.06.2004-26.08.2005 Ruhlman, Philip M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1991-31.03.1992 20. skupina bojového zabezpečení
31.03.1992-01.01.1994 20. operační skupina
31.03.1992-01.01.1994 20. skupina zabezpečení
01.01.1994-DD.MM.RRRR 20. operační skupina
01.01.1994-DD.MM.RRRR 20. skupina zabezpečení
30.09.2002-DD.MM.RRRR 20. skupina zabezpečení misí

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/20-stihaci-kridlo-1991-t138329#452474Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/20th-Fighter-Wing-t138329#452474Version : 0
MOD