Main Menu
User Menu

20. stíhací bombardovací křídlo [1950-1958]

20th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
20. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
20th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1950
Předchůdce:
Predecessor:
20. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
08.07.1958
Nástupce:
Successor:
20. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1950-01.08.1950 14. letecká armáda
01.08.1950-22.01.1951 Velitelství taktického letectva
22.01.1951-01.12.1951 9. letecká armáda
25.04.1951-10.10.1951 dočasně podřízeno: ?
06.11.1951-30.11.1951 dočasně podřízeno: Velitelství taktického letectva
01.12.1951-31.05.1952 Velitelství taktického letectva
12.02.1952-31.05.1952 dočasně podřízeno: 49. letecká divize, operační
31.05.1952-05.06.1952 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
31.05.1952-05.06.1952 dočasně podřízeno: 49. letecká divize, operační
05.06.1952-01.07.1961 3. letecká armáda
05.06.1952-15.11.1954 dočasně podřízeno: 49. letecká divize, operační
15.11.1954-01.07.1956 dočasně podřízeno: 49. letecká divize (operační)
Dislokace:
Deployed:
20.01.1950-09.11.1951 Sumter, Shaw AFB
09.11.1951-22.05.1952 Hampton, Langley AFB
31.05.1952-08.07.1958 Wethersfield RAF Station
Velitel:
Commander:
20.01.1950-25.04.1951 Morrill, Phineas K. Jr (Colonel)
25.04.1951-10.10.1951 -, - (-)
11.10.1951-22.10.1951 Vance, Reginald F. C. (Colonel)
22.10.1951-06.06.1955 Dunning, John A. (Colonel)
06.06.1955-04.04.1957 Salisbury, Arthur G. (Colonel)
04.04.1957-08.07.1958 Toliver, Raymond F. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.01.1950-08.02.1955 20. stíhací-bombardovací skupina
20.01.1950-26.01.1956 20. letištní skupina
26.01.1956-08.07.1958 20. skupina zabezpečení

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/20-stihaci-bombardovaci-kridlo-1950-1958-t138327#452472Verze : 4
MOD