Main Menu
User Menu

20. stíhací křídlo [1947-1950]

20th Fighter Wing

     
Název:
Name:
20. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
20th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
20. stíhací bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1947-01.02.1949 9. letecká armáda
01.02.1949-20.01.1950 14. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.08.1947-12.01.1948 Sumter, Shaw Field
13.01.1948-20.01.1950 Sumter, Shaw AFB
Velitel:
Commander:
15.08.1947-20.01.1950 Morrill, Phineas K. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1947-26.08.1948 20. letištní skupina
15.08.1947-02.01.1950 20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel)
15.06.1948-20.01.1950 20. letištní skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/20-stihaci-kridlo-1947-1950-t138326#452471Verze : 2
MOD