Main Menu
User Menu

18. stíhací bombardovací křídlo [1950-1958]

18th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
18. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
18th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1950
Předchůdce:
Predecessor:
18. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1958
Nástupce:
Successor:
18. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1950-01.10.1957 13. letecká armáda
01.12.1950-31.10.1954 dočasně podřízeno: 5. letecká armáda
01.11.1954-01.10.1957 dočasně podřízeno: 20. letecká armáda
01.11.1954-09.11.1954 dočasně podřízeno: ?
10.11.1954-31.01.1955 dočasně podřízeno: 20. letecká armáda
01.02.1955-15.02.1955 dočasně podřízeno: ?
16.02.1955-28.02.1955 dočasně podřízeno: 20. letecká armáda
01.03.1955-31.01.1957 dočasně podřízeno: 313. letecká divize
01.02.1957-30.09.1957 dočasně podřízeno: 5. letecká armáda
01.10.1957-01.07.1958 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
20.01.1950-01.12.1950 Angeles, Clark AFB
01.12.1950-04.12.1950 Pyongyang East
04.12.1950-10.12.1950 Suwon, Suwon Auxiliare Air Base (K-13)
10.12.1950-26.12.1952 Chinhae
26.12.1952-01.11.1954 Pyeongtaek, Osan-Ni AB
Velitel:
Commander:
20.01.1950-01.12.1950 Davies, Clinton W. (Colonel)
01.12.1950-01.02.1951 Low, Curtis R. (Colonel)
01.02.1951-02.02.1952 Rogers, Turner C. (Brigadier General)
02.02.1952-07.03.1952 Ford, Ernest G. (Colonel)
07.03.1952-01.01.1953 Clark, William H. (Colonel)
01.01.1953-15.06.1953 Perego, Frank S. (Colonel)
15.06.1953-05.07.1953 Edwards, John C. (Colonel)
05.07.1953-31.07.1953 Martin, Maurice L. (Colonel)
31.07.1953-26.07.1954 Tacon, Avelin P. Jr (Colonel)
26.07.1954-09.11.1954 Lessig, Cecil P. (Colonel)
09.11.1954-04.02.1955 Murphy, John B. (Colonel)
04.02.1955-05.04.1955 Rankin, Homer C. (Colonel)
05.04.1955-03.05.1956 Overing, Glendon P. (Colonel)
03.05.1956-01.07.1958 Orth, Robert C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.01.1950-01.10.1957 18. skupina údržby a zásobování
20.01.1950-01.10.1957 18. stíhací skupina
20.01.1950-01.10.1957 18. stíhací-bombardovací skupina
20.01.1950-08.03.1954 18. zdravotnická skupina
08.03.1954-01.07.1958 18. taktická nemocnice

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/18-stihaci-bombardovaci-kridlo-1950-1958-t138318#452463Verze : 4
MOD
zlava doprava ppor. John Putty, Dallas Tex.; por. James A. Boucek, Ottawa, Kansas, a por. Richard D. Westcott, Houston, Tex.
29.07.1958, Korea


www.flickr.com

URL : https://www.valka.cz/18-stihaci-bombardovaci-kridlo-1950-1958-t138318#600674Verze : 1
MOD