Main Menu
User Menu

18. stíhací křídlo [1948-1950]

18th Fighter Wing

     
Název:
Name:
18. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
18th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
18. stíhací bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.08.1948-01.12.1948 13. letecká armáda
01.12.1948-16.05.1949 ?
16.05.1949-20.01.1950 13. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
14.08.1948-20.01.1950 City of Angeles, Clark AFB
Velitel:
Commander:
14.08.1948-25.10.1948 Oliver, Robert C. (Brigadier General)
25.10.1948-01.12.1948 Baisley, Herbert K. (Colonel)
01.12.1948-16.05.1949 Crabb, Jarred V. (Brigadier General)
16.05.1949-16.12.1949 -, - (-)
17.12.1949-20.01.1950 Davies, Clinton W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.08.1948-01.04.1949 18. posádková zdravotnická skupina
14.08.1948-20.01.1950 18. skupina údržby a zásobování
14.08.1948-20.01.1950 18. stíhací skupina
01.04.1949-20.01.1950 18. zdravotnická skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/18-stihaci-kridlo-1948-1950-t138317#452462Verze : 0
MOD