Main Menu
User Menu

17. bombardovací křídlo, taktické [1955-1958]

17th Bombardment Wing, Tactical

     
Název:
Name:
17. bombardovací křídlo, taktické
Originální název:
Original Name:
17th Bombardment Wing, Tactical
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1955
Předchůdce:
Predecessor:
17. bombardovací křídlo, lehké
Datum zániku:
Disbanded:
25.06.1958
Nástupce:
Successor:
17. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1955-25.06.1958 9. letecká armáda
15.12.1956-15.12.1957 dočasně podřízeno: ?
Dislokace:
Deployed:
01.04.1955-25.06.1958 Mary Esther, Hurlburt Field
Velitel:
Commander:
01.10.1955-09.05.1956 Bronson, Howard F. Jr (Colonel)
09.05.1956-25.06.1956 Bolender, Carroll H. (Colonel)
25.06.1956-31.03.1958 Clizbe, Reginald J. (Colonel)
31.03.1958-25.06.1958 Dempster, Kenneth C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/17-bombardovaci-kridlo-takticke-1955-1958-t138313#452458Verze : 2
MOD