Main Menu
User Menu

15. stíhací skupina [1940-1942]

15th Pursuit Group (Fighter)

     
Název:
Name:
15. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
15th Pursuit Group (Fighter)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.02.1942
Nástupce:
Successor:
15. stíhací skupina (přepadová)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1940-23.01.1942 14. stíhací křídlo
23.01.1942-12.02.1942 7. velitelství přepadového stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
01.12.1940-12.02.1942 Wahiawa, Wheeler Field
Velitel:
Commander:
01.12.1940-06.12.1940 Rich, Clyde K. (Major)
06.12.1940-17.03.1941 Tindal, Lorry N. (Major)
17.03.1941-25.04.1941 Hegy, Clarence F. (Major)
25.04.1941-20.09.1941 Tindal, Lorry N. (Major)
20.09.1941-12.02.1942 Blanchard, Paul W. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/15-stihaci-skupina-1940-1942-t138304#452449Verze : 0
MOD