Main Menu
User Menu

14. křídlo pro letecký výcvik [1972- ]

14th Flying Training Wing

     
Název:
Name:
14. křídlo pro letecký výcvik
Originální název:
Original Name:
14th Flying Training Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.03.1972
Předchůdce:
Predecessor:
14. křídlo pro speciální operace
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1972-01.07.1993 ?
01.07.1993-DD.MM.RRRR 19. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.06.1972-09.06.1972 Boutwell, William A. (Colonel)
09.06.1972-18.07.1973 Tanguy, Robert B. (Colonel)
18.07.1973-08.03.1976 Creedon, James S. (Colonel)
08.03.1976-10.07.1978 Miller, Horace W. (Colonel)
10.07.1978-04.06.1980 Harpe, Winfield S. (Colonel)
04.06.1980-04.06.1981 Pierson, Richard A. (Colonel)
04.06.1981-05.11.1982 Zakrzeski, Alexander Jr (Colonel)
05.11.1982-09.08.1984 Griffin, Chester W. Jr (Colonel)
09.08.1984-08.01.1987 Ulm, James P. (Colonel)
08.01.1987-06.01.1989 Edwards, Charles R. (Colonel)
06.01.1989-12.09.1991 Higham, James L. (Colonel)
12.09.1991-05.04.1993 Ardillo, Nick P. Jr (Colonel)
05.04.1993-08.12.1993 Foglesong, Robert H. (Colonel)
08.12.1993-18.08.1995 Trexler, Gary R. (Colonel)
18.08.1995-21.07.1997 Lee, Michael G. (Colonel)
21.07.1997-10.07.1998 Catton, John J. Jr (Colonel)
10.07.1998-19.06.2000 Peterson, Teresa M. (Colonel)
19.06.2000-09.08.2002 Quelly, Thomas J. (Colonel)
09.08.2002-24.03.2004 Schmidt, Stephen D. (Colonel)
24.03.2004-09.06.2006 Wilson, Stephen W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1991-DD.MM.RRRR 14. operační skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-kridlo-pro-letecky-vycvik-1972-t138303#452448Verze : 1
MOD