Main Menu
User Menu

14. křídlo pro speciální operace [1968-1971]

14th Special Operations Wing

     
Název:
Name:
14. křídlo pro speciální operace
Originální název:
Original Name:
14th Special Operations Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1968
Předchůdce:
Predecessor:
14. letecké křídlo zvláštního určení
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1971
Nástupce:
Successor:
14. křídlo pro letecký výcvik
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1968-30.09.1971 7. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.08.1968-15.10.1969 Nha Trang, Nha Trang AB /
15.10.1969-30.09.1971 Phan Rang-Thap Cham, Phan Rang AB /
Velitel:
Commander:
03.06.1968-05.03.1969 Allman, Conrad S. (Colonel)
05.03.1969-02.09.1969 Bush, William K. (Colonel)
02.09.1969-03.04.1970 Cherry, Clyde S. (Colonel)
03.04.1970-13.09.1970 Fairbrother, William H. (Colonel)
13.09.1970-14.03.1971 Eaton, Alfred F. (Colonel)
14.03.1971-13.09.1971 Magnan, Mark W. (Colonel)
13.09.1971-30.09.1971 Nurnburg, Malcolm L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-kridlo-pro-specialni-operace-1968-1971-t138302#452447Verze : 2
MOD