Main Menu
User Menu

14. stíhací křídlo [1947-1949]

14th Fighter Wing

     
Název:
Name:
14. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
14th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.07.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
02.10.1949
Nástupce:
Successor:
14. letecké křídlo zvláštního určení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1947-02.10.1949 1. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.08.1947-02.10.1949 Bangor, Dow Air Force Base

Velitel:
Commander:
DD.MM.1947-07.01.1948 Stetson, Loring F. Jr (Colonel)
07.01.1948-30.09.1949 McHenry, George A. (Colonel)
30.09.1949-02.10.1949 Olson, Arvid E. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1947-02.10.1949 14. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-stihaci-kridlo-1947-1949-t138300#452445Verze : 1
MOD