Main Menu
User Menu

12. taktické stíhací křídlo [1962-1971]

12th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
12. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
12th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.04.1962
Předchůdce:
Predecessor:
12. denní stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
17.11.1971
Nástupce:
Successor:
12. křídlo pro letecký výcvik
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.04.1962-25.04.1962 Velitelství taktického letectva
25.04.1962-01.07.1962 9. letecká armáda
01.07.1962-08.11.1965 836. letecká divize
08.11.1965-01.04.1966 2. letecká divize
01.04.1966-17.11.1971 7. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
25.04.1962-31.10.1965 Tampa, MacDill AFB
08.11.1965-31.03.1970 Cam Ranh, Cam Ranh Air Base /
31.03.1970-17.11.1971 Phu Cat, Phu Cat Air Base /
Velitel:
Commander:
17.04.1962-13.05.1962 -, - (-)
14.05.1962-17.07.1965 McClelland, Harold M. (Colonel)
17.07.1965-08.10.1965 Bradley, Raymond A. (Colonel)
08.10.1965-18.10.1966 Chase, Levi R. (Colonel)
18.10.1966-DD.03.1967 Bolt, Jones E. (Colonel)
DD.03.1967-09.04.1967 Thorvaldson, Joel D. (Colonel)
09.04.1967-05.04.1968 Davis, Woodard E. Jr (Colonel)
05.04.1968-07.04.1969 White, Floyd (Colonel)
07.04.1969-31.03.1970 Melton, Ramon R. (Colonel)
31.03.1970-13.04.1970 Trimble, Harry B. (Colonel)
13.04.1970-04.10.1970 Killpack, Larry M. (Colonel)
04.10.1970-19.02.1971 Parr, Ralph S. (Colonel)
19.02.1971-04.10.1971 Schoeneman, Richard H. (Colonel)
04.10.1971-17.11.1971 Melton, Albert L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-takticke-stihaci-kridlo-1962-1971-t138298#452443Verze : 0
MOD