Main Menu
User Menu

11. bombardovací skupina, těžká [1948-1952]

11th Bombardment Group, Heavy

     
Název:
Name:
11. bombardovací skupina, těžká
Originální název:
Original Name:
11th Bombardment Group, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1948
Předchůdce:
Predecessor:
11. bombardovací skupina, velmi těžká
Datum zániku:
Disbanded:
16.06.1952
Nástupce:
Successor:
11. strategická skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1948-16.02.1951 8. letecká armáda
01.12.1948-15.02.1951 dočasně podřízeno: 7. bombardovací křídlo, těžké
16.02.1951-16.06.1952 11. bombardovací křídlo, těžké
Dislokace:
Deployed:
01.12.1948-16.06.1952 Fort Worth, Carswell AFB
Velitel:
Commander:
DD.12.1948-11.01.1949 Ireland, Russell F. (Major)
11.01.1949-DD.05.1949 Goldsworthy, Harry E. (Lieutenant Colonel)
DD.05.1949-04.03.1950 Carmichael, Richard H. (Colonel)
04.03.1950-03.04.1950 Harrison, Bertram C. (Colonel)
03.04.1950-16.02.1951 Gerrity, Thomas P. (Colonel)
16.02.1951-DD.10.1951 Rohr, Louis W. (Colonel)
DD.10.1951-16.06.1952 Moreland, Charles T. Jr (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/11-bombardovaci-skupina-tezka-1948-1952-t138288#452433Verze : 2
MOD