Main Menu
User Menu

8. stíhací křídlo [1992- ]

8th Fighter Wing

     
Název:
Name:
8. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
8th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.02.1992
Předchůdce:
Predecessor:
8. taktické stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.02.1992-DD.MM.RRRR 7. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
03.02.1992-06.07.1992 Carter, Edward B. (Colonel)
06.07.1992-25.06.1993 Polk, Steven R. (Colonel)
25.06.1993-05.07.1994 Trent, Stephen E. (Colonel)
05.07.1994-22.03.1995 Cameron, Hugh C. (Colonel)
22.03.1995-19.03.1996 Johnston, Lawrence D. (Colonel)
19.03.1996-28.04.1997 Moody, David L. (Colonel)
28.04.1997-04.05.1998 Welsh, Mark A. III (Colonel)
04.05.1998-14.05.1999 Sargeant, Stephen T. (Colonel)
14.05.1999-23.05.2000 North, Gary L. (Colonel)
23.05.2000-01.05.2001 Breedlove, Philip (Colonel)
01.05.2001-07.05.2002 Field, Burton M. (Colonel)
07.05.2002-14.05.2003 Dahlbeck, Guy K (Colonel)
14.05.2003-01.06.2004 Rand, Robin (Colonel)
01.06.2004-31.05.2005 Uhle, William W. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.02.1992-DD.MM.RRRR 8. operační skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-kridlo-1992-t138270#452415Verze : 0
MOD