Main Menu
User Menu

8. taktické stíhací křídlo [1958-1992]

8th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
8. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
8th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
8. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
03.02.1992
Nástupce:
Successor:
8. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1958-10.11.1958 5. letecká armáda
10.11.1958-01.06.1962 41. letecká divize
01.06.1962-18.06.1964 5. letecká armáda
18.06.1964-08.07.1964 ?
08.07.1964-10.07.1964 Velitelství taktického letectva
10.07.1964-08.12.1965 831. letecká divize
08.12.1965-16.09.1974 13. letecká armáda
08.12.1965-31.03.1966 dočasně podřízeno : 2. letecká divize
01.04.1966-15.09.1974 dočasně podřízeno : 7. letecká armáda
16.09.1974-08.09.1986 314. letecká divize
08.09.1986-DD.MM.RRRR 7. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1958-10.07.1964 Fukuoka, Itazuke Air Base
10.07.1964-06.12.1965 Victorville, George AFB
08.12.1965-16.09.1974 Ubon Air Field

Velitel:
Commander:
01.07.1958-08.07.1959 Montgomery, Robert P. (Colonel)
08.07.1959-20.07.1959 Gallagher, Raymond K. (Colonel)
20.07.1959-23.05.1960 Peterson, Chesley G. (Colonel)
23.05.1960-16.05.1962 Daniel, William A. (Colonel)
16.05.1962-29.06.1962 Roche, John R. (Colonel)
29.06.1962-12.06.1964 Buck, William E. Jr (Colonel)
12.06.1964-18.06.1964 Milne, Jack G. (Colonel)
19.06.1964-24.07.1964 -, - (-)
25.07.1964-08.12.1965 Gregory, John L. Jr (Colonel)
08.12.1965-30.09.1966 Wilson, Joseph G. (Colonel)
30.09.1966-23.09.1967 Olds, Robin (Colonel)
23.09.1967-05.07.1968 Spencer, Robert V. (Colonel)
05.07.1968-08.05.1969 Pattillo, Charles C. (Colonel)
08.05.1969-06.05.1970 Stanfield, Donald N. (Colonel)
06.05.1970-02.10.1970 Schmerbeck, David J. (Colonel)
02.10.1970-04.10.1970 Leavitt, Lloyd R. Jr (Colonel)
04.10.1970-20.05.1971 Killpack, Larry M. (Colonel)
20.05.1971-28.02.1972 Young, James A. (Colonel)
28.02.1972-25.11.1972 Miller, Carl S. (Colonel)
25.11.1972-25.01.1974 Humphreys, Francis A. Jr (Colonel)
25.01.1974-16.09.1974 Arnold, Tom M. Jr (Colonel)
16.09.1974-22.11.1974 Schurr, Harry W. (Colonel)
22.11.1974-12.03.1975 Miller, Alfred M. Jr (Colonel)
12.03.1975-12.03.1976 Hamm, Charles R. (Colonel)
12.03.1976-07.03.1977 Davis, Reginald R. (Colonel)
07.03.1977-18.03.1978 Swalm, Thomas S. (Colonel)
18.03.1978-17.03.1979 Summers, Charles M. (Colonel)
17.03.1979-31.03.1980 Beyer, Robert C. Jr (Colonel)
31.03.1980-30.03.1981 McGroarty, Robert P. (Colonel)
30.03.1981-07.06.1982 Snyder, Donald (Colonel)
07.06.1982-13.05.1983 Record, James F. (Colonel)
13.05.1983-09.05.1984 Moore, Burton R. (Colonel)
09.05.1984-28.05.1985 Cherry, E. Daniel (Colonel)
28.05.1985-10.06.1986 Running, Ronald N. (Colonel)
10.06.1986-15.06.1987 Wise, Sidney J. (Colonel)
15.06.1987-07.06.1988 Pratt, Everett H. Jr (Colonel)
07.06.1988-16.06.1989 Hurd, Joseph E. (Colonel)
16.06.1989-08.06.1990 Gamble, Patrick K. (Colonel)
08.06.1990-22.07.1991 Miller, John F. Jr (Colonel)
22.07.1991-03.02.1992 Carter, Edward B. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-takticke-stihaci-kridlo-1958-1992-t138269#452414Verze : 0
MOD