Main Menu
User Menu

8. stíhací křídlo [1948-1950]

8th Fighter Wing

     
Název:
Name:
8. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
8th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
8. stíhací bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1948-20.01.1950 315. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
18.08.1948-25.03.1949 Ashiya, Ashiya Air Base /
25.03.1949-20.01.1950 Fukuoka, Itazuke Air Base /

Velitel:
Commander:
18.08.1948-22.01.1949 Olmsted, Charles T. (Colonel)
22.01.1949-01.03.1949 Cooper, Daniel A. (Colonel)
01.03.1949-20.01.1950 Price, John M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.08.1948-20.01.1950 8. stíhací skupina, jednomotorových letadel

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-kridlo-1948-1950-t138267#452412Verze : 0
MOD