Main Menu
User Menu

6. strategické letecké křídlo [1962-1967]

6th Strategic Aerospace Wing

     
Název:
Name:
6. strategické letecké křídlo
Originální název:
Original Name:
6th Strategic Aerospace Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1962
Předchůdce:
Predecessor:
6. bombardovací křídlo, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
25.03.1967
Nástupce:
Successor:
6. strategické křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1962-01.07.1963 47. strategická letecká divize
01.07.1963-01.07.1965 22. strategická letecká divize
01.07.1965-25.03.1967 12. strategická letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.05.1962-25.03.1967 Roswell, Walker Air Force Base
Velitel:
Commander:
01.05.1962-18.07.1962 Hillman, Donald E. (Colonel)
18.07.1962-15.07.1963 Eddy, Ernest C. (Colonel)
15.07.1963-15.04.1965 Haywood, Floyd H. Jr (Colonel)
15.04.1965-15.06.1965 Hoban, Richard M. (Colonel)
15.06.1965-09.07.1966 Miller, Lester F. (Colonel)
09.07.1966-02.09.1966 Cole, George P. (Colonel)
02.09.1966-25.03.1967 Worrell, Rowland H. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/6-strategicke-letecke-kridlo-1962-1967-t138255#452399Verze : 0
MOD