Main Menu
User Menu

6. bombardovací křídlo, těžké [1952-1962]

6th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
6. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
6th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
6. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1962
Nástupce:
Successor:
6. strategické letecké křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-01.05.1962 47. letecká divize
01.05.1962-01.07.1963 47. strategická letecká divize
31.10.1955-26.01.1956 dočasně podřízeno : 3. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-01.05.1962 Roswell, Walker Air Force Base
Velitel:
Commander:
16.06.1952-20.05.1955 Martin, William K. (Colonel)
20.05.1955-21.09.1956 Martin, Glen W. (Colonel)
21.09.1956-03.06.1957 Best, Everett W. (Colonel)
03.06.1957-15.08.1957 MacDonald, Daniel V. (Colonel)
15.08.1957-16.09.1957 Riley, Lewis R. (Lieutenant Colonel)
16.09.1957-23.09.1957 Evans, Edwin C. (Colonel)
23.09.1957-23.02.1960 Best, Everett W. (Colonel)
23.02.1960-01.05.1962 Hillman, Donald E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/6-bombardovaci-kridlo-tezke-1952-1962-t138254#452398Verze : 0
MOD