Main Menu
User Menu

4. stíhací křídlo [1947-1950]

4th Fighter Wing

     
Název:
Name:
4. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
4th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
4. přepadové stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1947-01.12.1948 Velitelství strategického letectva
01.12.1948-23.02.1949 14. letecká armáda
15.01.1949-22.02.1949 dočasně podřízeno : 1. letecká armáda
23.02.1949-01.08.1950 9. letecká armáda
10.11.1949-20.01.1950 dočasně podřízeno :
Dislokace:
Deployed:
15.08.1947-23.06.1948 Camp Springs, Andrews Field
23.06.1948-26.04.1949 Camp Springs, Andrews Air Force Base
26.04.1949-20.01.1950 Hampton, Langley AFB

Velitel:
Commander:
15.08.1947-17.02.1949 Taylor, Yantis H. (Brigadier General)
17.02.1949-26.04.1949 Agan, Arthur C. Jr (Colonel)
26.04.1949-14.06.1949 Wimsatt, Robert W. C. (Colonel)
14.06.1949-13.08.1949 Fisher, Henry B. (Colonel)
13.08.1949-22.08.1949 Evans, Albert L. Jr (Colonel)
22.08.1949-03.10.1949 Harcos, Bela A. (Colonel)
03.10.1949-20.01.1950 Smith, George F. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1947-01.08.1948 4. skupina údržby a zásobování
15.08.1947-20.01.1950 4. stíhací skupina
14.06.1948-20.01.1950 4. skupina údržby a zásobování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/4-stihaci-kridlo-1947-1950-t138241#452385Verze : 0
MOD