Main Menu
User Menu

3. bombardovací křídlo, lehké [1948-1955]

3rd Bombardment Wing, Light

     
Název:
Name:
3. bombardovací křídlo, lehké
Originální název:
Original Name:
3rd Bombardment Wing, Light
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1955
Nástupce:
Successor:
3. bombardovací křídlo, taktické
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1948-01.03.1950 314. letecká divize
01.03.1950-01.03.1955 5. letecká armáda
01.03.1955-01.10.1955 41. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
18.08.1948-01.04.1950 Fussa, Yokota Air Force Base
01.04.1950-14.08.1950 Sayama, Johnson AB /
14.08.1950-01.12.1950 Fussa, Yokota Air Force Base
01.12.1950-22.08.1951 Iwakuni AB
22.08.1951-01.10.1954 Gunsan, Kunsan Air Base (K-8)
01.10.1954-01.10.1955 Sayama, Johnson AB

Velitel:
Commander:
18.08.1948-16.06.1949 Gunn, James R. Jr (Colonel)
16.06.1949-17.06.1949 Mason, Gerry L. (Colonel)
17.06.1949-24.06.1949 Hardesty, Wilmer A. (Lieutenant Colonel)
24.06.1949-01.04.1950 Witty, Robert W. (Colonel)
01.04.1950-DD.06.1950 Coddington, Lawrence C. (Colonel)
DD.06.1950-DD.07.1950 Hall, Thomas B. (Colonel)
DD.07.1950-14.08.1950 Hardwick, Strother B. Jr (Colonel)
14.08.1950-23.08.1950 Zoller, Virgil L. (Colonel)
23.08.1950-01.12.1950 Clark, Donald L. (Colonel)
01.12.1950-24.07.1951 Zoller, Virgil L. (Colonel)
24.07.1951-04.03.1952 Ohman, Nils O. (Colonel)
04.03.1952-14.08.1952 Gray, Marshall R. (Colonel)
14.08.1952-12.08.1953 LeBailly, Eugene B. (Colonel)
12.08.1953-02.02.1954 Phelan, Roger E. (Colonel)
02.02.1954-22.02.1954 Matthews, William H. (Colonel)
22.02.1954-02.04.1954 Doss, Edwin A. (Colonel)
02.04.1954-01.08.1954 Reed, William B. (Colonel)
01.08.1954-06.08.1954 Munsan, Homer C. (Colonel)
06.08.1954-10.09.1954 Bronson, Howard F. Jr (Colonel)
10.09.1954-01.03.1955 Lessig, Cecil P. (Colonel)
01.03.1955-03.05.1955 Grossetta, Anthony V. (Colonel)
03.05.1955-09.06.1955 Casey, Edward R. (Colonel)
09.06.1955-16.08.1955 Holloway, Rufus H. (Colonel)
16.08.1955-01.10.1955 Jumper, George Y. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.10.1947-27.06.1949 341. bombardovací skupina (lehká)
18.08.1948-25.10.1957 3. bombardovací skupina
18.08.1948-01.10.1955 3. letištní skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3-bombardovaci-kridlo-lehke-1948-1955-t138237#452381Verze : 0
MOD