Main Menu
User Menu

2. bombardovací křídlo [1991- ]

2nd Bomb Wing

     
Název:
Name:
2. bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
2nd Bomb Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1991
Předchůdce:
Predecessor:
2. křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1991-DD.MM.RRRR 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
17.04.1991-20.02.1992 Marcotte, Ronald C. (Colonel)
20.02.1992-23.04.1992 Perez, Albert W. II (Colonel)
23.04.1992-12.08.1994 Cole, George P. Jr (Brigadier General)
12.08.1994-10.03.1997 Young, David L. (Brigadier General)
10.03.1997-17.05.1999 Smoak, Andrew W. (Brigadier General)
17.05.1999-06.12.2000 Fraser, William M. III (Brigadier General)
06.12.2000-02.10.2001 Bedke, Curtis M. (Brigadier General)
02.10.2001-11.11.2001 Wolborsky, Stephen L. (Colonel)
11.11.2001-20.02.2002 Bedke, Curtis M. (Brigadier General)
20.02.2002-07.07.2002 Imondi, Anthony A. (Colonel)
07.07.2002-09.07.2002 Bedke, Curtis M. (Brigadier General)
09.07.2002-22.09.2002 Carpenter, Floyd L. (Colonel)
22.09.2002-18.10.2002 McGuirk, Charles H. Jr (Colonel)
18.10.2002-27.11.2002 Carpenter, Floyd L. (Colonel)
27.11.2002-22.05.2003 McGuirk, Charles H. Jr (Colonel)
22.05.2003-17.02.2004 Carpenter, Floyd L. (Colonel)
17.02.2004-11.07.2004 Moeller, Michael R. (Colonel)
11.07.2004-18.07.2004 Gillis, Roderick E. (Colonel)
18.07.2004-27.03.2005 Moeller, Michael R. (Colonel)
27.03.2005-06.05.2005 Woodie, Eldon A. (Colonel)
06.05.2005-10.06.2005 Moeller, Michael R. (Colonel)
10.06.2005-22.06.2005 Gillis, Roderick E. (Colonel)
22.06.2005-22.09.2005 Moeller, Michael R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1991-DD.MM.RRRR 2. operační skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/2-bombardovaci-kridlo-1991-t138236#452380Verze : 0
MOD