Main Menu
User Menu

1. křídlo pro speciální operace [1975-1993]

1st Special Operations Wing

     
Název:
Name:
1. křídlo pro speciální operace
Originální název:
Original Name:
1st Special Operations Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1975
Předchůdce:
Predecessor:
834. taktické smíšené křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1993
Nástupce:
Successor:
16. křídlo pro speciální operace
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1975-01.07.1976 Velitelství taktického letectva
01.07.1976-26.09.1980 9. letecká armáda
26.09.1980-01.08.1981 Velitelství taktického letectva
01.08.1981-01.03.1983 9. letecká armáda
01.03.1983-01.02.1987 2. letecká divize
01.02.1987-22.05.1990 23. letecká armáda
22.05.1990-01.10.1993 Velitelství speciálních operací vzdušných sil
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.07.1975-01.07.1976 Holton, William J. (Brigadier General)
01.07.1976-29.07.1977 Levell, Edward Jr (Colonel)
29.07.1977-13.03.1980 Dunwoody, Richard H. (Colonel)
13.03.1980-26.02.1982 Stuart, Theodore W. (Colonel)
26.02.1982-01.03.1983 Cox, Hugh L. III (Colonel)
01.03.1983-12.07.1985 Hunter, Hugh L. (Colonel)
12.07.1985-28.08.1986 Butler, Leonard A. (Colonel)
28.08.1986-13.07.1987 Scott, Hanson L. (Colonel)
13.07.1987-21.06.1989 Stovall, Dale E. (Colonel)
21.06.1989-29.08.1990 Gray, George A. III (Colonel)
29.08.1990-24.11.1990 Vycital, Gary C. (Colonel)
24.11.1990-24.12.1990 Gray, George A. III (Colonel)
24.12.1990-13.03.1991 Vycital, Gary C. (Colonel)
13.03.1991-20.06.1991 Gray, George A. III (Colonel)
20.06.1991-07.06.1993 Holland, Charles R. (Colonel)
07.06.1993-01.10.1993 Bailey, Maxwell C. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.09.1992-01.10.1993 1. skupina pro speciální operace

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/1-kridlo-pro-specialni-operace-1975-1993-t138231#452375Verze : 2
MOD