Main Menu
User Menu

1. křídlo pro speciální operace [1968-1974]

1st Special Operations Wing

     
Název:
Name:
1. křídlo pro speciální operace
Originální název:
Original Name:
1st Special Operations Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.07.1968
Předchůdce:
Predecessor:
1. letecké křídlo zvláštního určení
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1974
Nástupce:
Successor:
834. taktické smíšené křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.07.1968-01.07.1974 ?
Dislokace:
Deployed:
08.07.1968-15.07.1969 Alexandrie, England AFB
Velitel:
Commander:
08.07.1968-14.02.1969 Pouloit, Albert S. (Colonel)
14.02.1969-15.07.1969 Volet, Leonard (Colonel)
15.07.1969-31.10.1970 Gates, Robert W. (Colonel)
31.10.1970-01.04.1973 Horgan, Michael C. (Colonel)
01.04.1973-11.01.1974 Montrose, James H. (Colonel)
11.01.1974-01.07.1974 Holton, William J. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.07.1968-15.07.1969 319. peruť letecké dopravy, útočná
30.07.1969-15.11.1972 319. peruť letecké dopravy, útočná

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/1-kridlo-pro-specialni-operace-1968-1974-t138229#452373Verze : 2
MOD