Main Menu
User Menu

1. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1956-1970]

1st Fighter Wing (Air Defense)

     
Název:
Name:
1. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
Originální název:
Original Name:
1st Fighter Wing (Air Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.09.1956
Předchůdce:
Predecessor:
1. přepadové stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1970
Nástupce:
Successor:
1. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1956-01.04.1959 30. letecká divize (obranná)
01.04.1959-01.04.1966 ?
01.04.1966-01.12.1969 34. letecká divize
01.12.1969-31.12.1969 23. letecká divize
31.12.1969-01.10.1970 26. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
18.10.1956-31.12.1969 Mount Clemens, Selfridge AFB
31.12.1969-01.10.1970 Novato, Hamilton AFB
Velitel:
Commander:
18.10.1956-DD.08.1959 Duncan, Glenn E. (Colonel)
DD.08.1959-DD.12.1960 Sonnkalb, Charles D. (Colonel)
DD.12.1960-15.06.1962 LaBreche, George J. (Colonel)
15.06.1962-11.09.1963 Taylor, Ralph G. Jr (Colonel)
11.09.1963-16.09.1963 Frank, Wallace B. (Colonel)
16.09.1963-DD.08.1966 Kelly, Converse B. (Colonel)
DD.08.1966-29.04.1968 Rosebush, Kenneth E. (Colonel)
29.04.1968-31.10.1969 Popovich, Taras T. (Colonel)
31.10.1969-DD.01.1970 Pitts, Morris B. (Colonel)
DD.01.1970-01.10.1970 Taylor, Mervin M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.10.1956-01.02.1961 1. skupina údržby a zásobování
18.10.1956-01.02.1961 1. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/1-stihaci-kridlo-protivzdusne-obrany-1956-1970-t138223#452367Verze : 1
MOD