Main Menu
User Menu

513. taktické transportní křídlo [1967-1987]

513th Tactical Airlift Wing

     
Název:
Name:
513. taktické transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
513th Tactical Airlift Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1967
Předchůdce:
Predecessor:
513. křídlo pro přepravu jednotek
Datum zániku:
Disbanded:
18.06.1987
Nástupce:
Successor:
513. křídlo vzdušného řízení a velení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1967-01.11.1968 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
01.07.1967-01.11.1968 dočasně podřízeno: 322. letecká divize
01.11.1968-01.02.1992 3. letecká armáda
01.11.1968-24.12.1968 dočasně podřízeno: 322. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1967-18.06.1987 Mildenhall, RAF Mildenhall
Velitel:
Commander:
01.07.1967-28.06.1968 Fulmer, Harold G. (Colonel)
28.06.1968-11.07.1969 Kingery, William W. (Colonel)
11.07.1969-17.09.1969 Sims, Thomas J. (Colonel)
17.09.1969-02.09.1971 Dyke, Eugene H. (Colonel)
02.09.1971-10.11.1972 Koernig, Robert W. (Colonel)
10.11.1972-01.03.1974 Thompson, Webb (Colonel)
01.03.1974-09.05.1975 Poore, James E. (Colonel)
09.05.1975-08.06.1977 Thomas, Clarence W. (Colonel)
08.06.1977-15.06.1979 Ford, Walter J. (Colonel)
15.06.1979-26.06.1981 Rawlings, Gene D. (Colonel)
26.06.1981-10.06.1983 Bartholomew, Charles W. (Colonel)
10.06.1983-14.06.1985 Dickey, John P. (Colonel)
14.06.1985-18.06.1987 Cabuk, Joe G. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/513-takticke-transportni-kridlo-1967-1987-t138016#452160Verze : 1
MOD