Main Menu
User Menu

2. pěší divize [1942- ]

2nd Infantry Division

     
Název:
Name:
2. pěší divize
Originální název:
Original Name:
2nd Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
2. divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 8. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Uijeongbu, Camp Red Cloud

Velitel:
Commander:
01.08.1942-DD.06.1945 Robertson, Walter (Major General)
DD.06.1945-DD.09.1945 Harrison, William K. (Brigadier General)
DD.09.1945-DD.06.1946 Almond, Edward M. (Major General)
DD.06.1946-24.05.1948 Kendall, Paul W. (Major General)
30.06.1948-DD.04.1950 Collins, Harry J. (Major General)
DD.04.1950-DD.12.1950 Keiser, Laurence B. (Major General)
DD.12.1950-DD.01.1951 McClure, Robert B. (Major General)
DD.01.1951-DD.08.1951 Ruffner, Clark L. (Major General)
DD.08.1951-DD.09.1951 Deshazo, Thomas E. (Brigadier General)
DD.09.1951-DD.05.1952 Young, Robert N. (Major General)
DD.05.1952-DD.05.1953 Fry, James C. (Major General)
DD.05.1953-DD.03.1954 Barriger, William L. (Major General)
DD.03.1954-DD.08.1954 Seitz, John F. R. (Major General)
DD.08.1954-DD.09.1954 Howze, Robert L. Jr. (Major General)
DD.09.1954-DD.08.1955 Timberman, Thomas S. (Major General)
DD.08.1955-DD.08.1956 Freeman, Paul L. Jr. (Major General)
DD.08.1956-DD.02.1957 Collins, James F. (Major General)
DD.02.1957-DD.02.1957 Ruggles, John F. (Brigadier General)
DD.02.1957-DD.06.1958 Mudgett, Gilman C. (Major General)
DD.06.1958-DD.07.1958 Perry, Miller O. (Brigadier General)
DD.07.1958-DD.02.1960 Wienecke, Robert H. (Major General)
DD.02.1960-DD.02.1960 Perry, Miller O. (Brigadier General)
DD.02.1960-DD.03.1960 Hardick, William L. (Brigadier General)
DD.03.1960-DD.06.1961 Gibb, Frederick W. (Major General)
DD.06.1961-DD.07.1961 Hardick, William L. (Brigadier General)
DD.07.1961-DD.08.1961 White, Charles H. (Brigadier General)
DD.08.1961-DD.08.1961 Reynolds, Royal (Brigadier General)
DD.08.1961-DD.09.1962 Chase, Charles H. (Major General)
DD.09.1962-DD.09.1964 Billingslea, Charles (Major General)
DD.09.1964-DD.07.1965 Chiles, John H. (Major General)
DD.07.1965-DD.08.1965 Exton, Hugh M. (Major General)
DD.08.1965-DD.08.1965 Williams, Robert R. (Brigadier General)
DD.08.1965-DD.07.1966 Chiles, John H. (Major General)
DD.07.1966-DD.05.1967 Pickett, GeorgeB. Jr. (Major General)
DD.05.1967-DD.06.1968 Izenour, Frank C. (Major General)
DD.06.1968-DD.09.1969 Cagwin, Leland G. (Major General)
DD.09.1969-DD.10.1970 Matheson, Salve H. (Major General)
DD.10.1970-DD.10.1971 Woodward, G. H. (Major General)
DD.10.1971-DD.05.1973 Smith, Jeffrey G. (Major General)
DD.05.1973-DD.05.1975 Emerson, Henry E. (Major General)
DD.05.1975-DD.06.1976 Thurman, J. R. (Major General)
DD.06.1976-DD.01.1978 Brady, Morris J. (Major General)
DD.01.1978-DD.06.1979 Grange, David E. Jr. (Major General)
DD.06.1979-DD.06.1981 Kingston, Robert C. (Major General)
DD.06.1981-DD.11.1982 Johnson, James H. (Major General)
DD.11.1982-DD.12.1982 Brown, Lee D. (Brigadier General)
DD.12.1982-DD.12.1982 Williams, Harison H. (Brigadier General)
DD.12.1982-DD.07.1983 Johnson, James H. (Major General)
DD.07.1983-DD.08.1985 Doctor, Henry (Major General)
DD.08.1985-DD.12.1986 Luck, Gary E. (Major General)
DD.12.1986-DD.06.1988 Farris, Jack B. (Major General)
DD.06.1988-DD.11.1989 Woodall, Jack D. (Major General)
DD.11.1989-DD.06.1991 Marsh, Caryl G. (Major General)
DD.06.1991-DD.05.1993 Scott, James T. (Major General)
DD.05.1993-DD.03.1995 Abrams, John N. (Major General)
DD.03.1995-DD.05.1997 Franks, Tommy R. (Major General)
DD.05.1997-DD.09.1998 Sherfield, Michael B. (Major General)
DD.09.1998-DD.09.2000 Dees, Robert F. (Major General)
DD.09.2000-DD.07.2002 Honoré, Russel L. (Major General)
DD.07.2002-DD.09.2004 Wood, John R. (Major General)
DD.09.2004-04.05.2006 Higgins, George A. (Major General)
04.05.2006-DD.11.2007 Coggin, James A. (Major General)
DD.11.2007-DD.10.2009 Morgan, John W. III (Major General)
DD.10.2009-DD.09.2011 Tucker, Michael S. (Major General)
DD.09.2011-24.06.2013 Cardon, Edward C. (Major General)
24.06.2013-24.04.2015 Vandal, Thomas S. (Major General)
24.04.2015-DD.MM.RRRR Martin, Theodore D. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.2014-DD.MM.RRRR 210. polní dělostřelecká brigáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. bojová letecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Indianhead
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions and Separate Brigades, Center of Military History (U.S. Army), 1999
https://www.2id.korea.army.mil/
www.globalsecurity.org
https://www.2ida.org/
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org
www.lonesentry.com

URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#459473Verze : 39
MOD
Emblém:
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#1208Verze : 0
MOD
Commanding General
1943.10.19 Maj.gen.Walter M.Robertson
1943.11.22 Brig.Gen.Thomas L.Martin
1943.12.03 Maj.Gen.Walter M.Robertson
Assistant Division Commander
1943.10.19 Brig.Gen.Thomas L.Martin
1944.07.04 Col.James A.Van Fleet
1944.08.01 Brig.Gen.James A.Van Fleet
1944.09.05 Col.John H.Stokes Jr. ( zastupující )
1945.03.21 Brig.Gen.John H.Stokes Jr.
Artillery Commander
1943.10.19 Brig.Gen.George P.Hays
1944.11.12 Col.Richard Sears
1944.11.14 Brig.Gen.Jonh H.Hinds
Chief of Staff
1943.10.19 Col.Jonh H.Stokes Jr.
1944.10.15 Col.Ralph W.Zwicker ( zastupující )
1944.11.18 Col.Ralph W.Zwicker
Assistant Chief of Staff G-1 ( Personnel )
1943.10.19 Lt.Col.Reuben N.Hansen
1944.04.05 Maj.Arthur M.Sherwood III
1944.07.21 Lt.Col.Arthur M.Sherwood III
Assistant Chief of Staff G-2 ( Intelligence )
1943.10.19 Lt.Col.Donald P.Christensen
Assistant Chief of Staff G-3 ( Operations & Training )
1943.10.19 Lt.Col.Jay B.Loveless
1943.12.04 Lt.Col.John H.Chiles
1944.12.13 Maj.Daniel Webster
1945.01.26 Lt.Col.Daniel Webster
Assistant Chief of Staff G-4 ( Supply & Evacuation )
1943.10.19 Lt.Col.Homer S.Reese
Assistant Chief of Staff G-5 ( Civil Affairs )
1944.05.31 Lt.Col.Ellis O.Keller
Adjutant General
1943.10.19 Lt.Col.Morris Braveman


Vznik: 18 listopadu 1917
Příchod ETO: 19 října 1943
Přesun na kontinent: 8 června 1944 ( D+2 )
Vstup do boje
....první jednotky: 7 června 1944
....celá divize: 12 června 1944
Počet dní v boji: 303


Ztráty
Mrtví: 2 999
Zranění: 10 924
Nezvěstní: 109
Zajatí: 1 034
Bojové ztráty: 15 066
Nebojové ztráty: 10 818
Celkové ztráty: 25 884


Kampaně
Normandy
Northern France
ardennes
Rhineland
Centar Europe


Vyznamenání
Distinguished Service Cross: 34
Legion of Merit: 25
Silver Star: 637
Soldiers Medal: 14
Bronze Star: 5 484
Air Medal: 82


Počet válečných zajatců........51 055


9th Infantry Regiment
1943.10.19 Col.Chester J.Hirschfelder
1945.01.10 Col.P.D.Ginder
23d Infantry Regiment
1943.10.19 Col.Hurley E.Fuller
1944.07.11 Lt.Col.Jay B.Loveless
1944.09.13 Col.Jay B.Loveless
38th Infantry Regiment
1943.10.19 Col.Walter A.Elliot
1944.07.05 Col.Ralph W.Zwicker
1944.11.18 Lt.Col.Francis H.Boos
1944.11.28 Col.Francis H.Boos


2d Division Artillery
15th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
37th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
38th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
12th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )


2d Reconnaissance Troop ( Mechanized )
2d Engineer Combat Battalion
2d Medical Battalion


Special Troops
702d Ordnance Light Maintenance Company
2d Quartermaster Company
2d Signal Company
Military Police Platoon
Headquarters Company
Band
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#72829Verze : 0
Jednotky 2nd Infantry Division u jiných divizí


Cavalry


2nd Reconnaissance Troop
1944.12.11-1944.12.13 99th Infantry Division


Engineer


2nd Enginner Combat Battalion
1945.01.14-1945.01.24 1st Infantry Division


Field Artillery


38th Field Artillery Battalion
1945.04.02-1945.04.05 9th Armored Division


Infantry


38th Combat Team
1944.08.21-1944.08.30 VIII Corps
..38th Field Artillery Battalion
..2nd Enginner Combat Battalion ( Company "C" )
38th Infantry Regiemnt ( 2nd Battalion )
1944.09.27-1944.11.13 Com.Z
23nd Infantry Regiment ( 1st & 3rd Battalion )
1944.12.16-1944.12.18 99th Infantry Division
23nd Combat Team
1945.01.13-1945.01.24
..37th Fielad Artillery Battalion
23rd Infantry Regiment ( 2nd Battalion )
1945.02.12 9th Infantry Division
38th Combat Team
1945.03.08 78th Infantry Division
..38th Field Artillery Battalion
..2nd Enginner Combat Battalion ( Company "C" )
38th Combat Team
1945.03.25-1945.04.05 9th Armored Division
..2nd Enginner Combat Battalion ( Company "C" )
23rd Infantry Regiment ( 1st Battalion )
1945.04.02-1945.04.05 9th Armored Division
38th Infantry Regiment ( 3rd Battalion )
1945.04.09.-1945.04.21 9th Armored Division



Zařazení 2nd Infantry Division do větších organizačních celků


Datum.................sbor....................armáda.....................skupina armád
25 září 1943............V.......................--------......................---------------
24 prosince 1943....XV......................První........................ETO USA
2 ledna 1944..........XV......................První........................---------------
14 dubna 1944.........V......................První........................---------------
1 srpna 1944............V......................První........................12th
17 srpna 1944.........XIX....................První.........................12th
18 srpna 1944........VIII.....................První.........................12th
5 září 1944.............VIII....................Devátá.......................12th
22 října 1944..........VIII....................První..........................12th
11 prosince 1944......V.......................První..........................12th
20 prosince 1944......V.......................První.......................12th...21st(Br)
18 ledna 1945..........V.......................První............................12th
28 dubna 1945.........VII.....................První............................12th
1 května 1945..........V.......................První............................12th
6 května 1945.........--.......................Třetí.............................12th
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#134369Verze : 0
Města kde sídlilo veliteství 2nd Infantry Division


Datum........................město...................region.........................země
20 října 1943..............Armagh.................Armagh...............Severní Irsko
19 dubna 1944............Tenby...................Pembrokeshire............Wales
15 května 1944...........St.Donats Castle....Glamorgnshire.............Wales
7 června 1944.............St.Laurent-sur-Mer..Calvados..................Francie
9 června 1944.............Formigny................Calvados..................Francie
10 června 1944...........Le Molay.................Calvados..................Francie
15 června 1944...........Cerisy-la-Foret........Manche.....................Francie
29 června 1944...........St.Jean-des-Baisants..Manche...................Francie
2 srpna 1944...............Lavenie...................Calvados..................Francie
5 srpna 1944...............La Rairies................Calvados..................Francie
10 srpna 1944.............Coutances...............Calvados..................Francie
13 srpna 1944.............Maisoncelles-la-Jourdan..Calvados............Francie
19 srpna 1944.............Ploudaniel.................Finistere..................Francie
22 srpna 1944.............Kersaint Plebennec....Finistere..................Francie
30 září 1944................St.Vith......................Liege.......................Belgie
12 prosince 1944.........Wirzfeld....................Liege.......................Belgie
18 prosince 1944..........Camp Elsenborn.......Liege.......................Belgie
5 února 1945................Wahlerscheid...........Rhineland..............Německo
21 února 1945..............Erkensruhr...............Rhineland..............Německo
5 března 1945..............Kloster mariawald.....Rhineland..............Německo
6 března 1945..............Vlatten.....................Rhineland..............Německo
7 března 1945..............Mechernich...............Rhineland..............Německo
8 března 1945..............Munstereifel..............Rhineland..............Německo
9 března 1945..............Bruck.......................Rhineland..............Německo
10 března 1945............Ban Neuenahr...........Rhineland..............Německo
21 března 1945............Honningen................Hessen-Nassau.......Německo
25 března 1945............Nieder Bieder...........Hessen-Nassau.......Německo
27 března 1945............Hohr-Grenzhausen....Hessen-Nassau.......Německo
29 března 1945............Hadermar.................Hessen-Nassau......Německo
30 března 1945............Homberg..................Hessen-Nasau........Německo
1 dubna 1945...............Sachsenhausen.........Hessen-Nassau......Německo
5 dubna 1945...............Oberlistingen.............Hessen-Nasau.......Německo
6 dubna 1945...............Grebenstein..............Hessen-Nassau......Německo
7 dubna 1945...............Veckerhagen............Hessen-Nassau......Německo
8 dubna 1945................Dransfeld.................Westphalia...........Německo
9 dubna 1945................Wollmarshausen.......Westphalia............Německo
11 dubna 1945...............Ober Gebra..............Saxony...............Německo
12 dubna 1945...............Bad Frankenhausen...Saxony...............Německo
13 dubna 1945..............Barnstadt...................Saxony..............Německo
17 dubna 1945..............Schladebach.............. Saxony..............Německo
19 dubna 1945..............Markranstadt..............Saxony...............Německo
21 dubna 1945..............Bad Lausick...............Saxony...............Německo
2 května 1945...............Ober Viechtach...........Bavaria..............Německo
4 května 1945...............Rotz...........................Bavaria..............Německo
5 května 1945...............Klenec........................Čechy......Československo
6 května 1945...............Horšovský Týn............Čechy......Československo
7 května 1945...............Plzeň..........................Čechy......Československo
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#134374Verze : 0
Jednotky připojené k 2nd Infantry Division


Antiaircraft Artillery


462nd AAA AW Battalion ( mobile )
1944.06.17-1944.08.17
116th AAA Gun Battalion ( mobile )
1944.06.30-1944.08.04
462nd AAA AW Battalion ( mobile )
1944.10.03-1945.05.08
18th AAA Group ( HQ )
1944.12.20-1944.12.21


Armored


747th Tank Battalion ( Company "B" )
1944.06.08-1944.06.15
747th Tank Battalion ( Company "D" )
1944.06.11-1944.06.15
741st Tank Battalion
1944.06.15-1944.08.17
759th Tank Battalion
1944.06.18-1944.06.28
3rd Armored Group ( HQ )
1944.07.17-1944.07.29
744th Tank Battalion
1944.07.18-1944.07.29
759th Tank Battalion
1944.07.27-1944.08.05
709th Tank Battalion
1944.08.22-1944.09.21
741st Tank Battalion
1944.10.08-1945.05.08


Cavalry


102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( -Troop "C" )
1944.06.11-1944.07.29
102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( Troop "C" )
1944.06.14-1944.07.29
102nd Cavalry Group
1944.07.16-1944.07.29
..38th Cavalry Reconnaissance Squadron ( -Troop "B" )
102nd Cavalry Group
1944.08.02-1944.08.05
..102nd Cavalry Reconnaissance Squadron
..38th Cavalry Reconnaissance Squadron
102nd Cavalry Group
1944.08.09-1944.08.14
..102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( -Troop "A" )
102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( Troop "A" )
1944.08.09-1944.08.15
38th Cavalry Reconnaissance Squadron
1944.08.09-1944.08.15
18th Cavalry Reconnaissance Squadron
1944.10.22-1944.12.11
89th Cavalry Reconnaissance Squadron ( Troop "D" ) 9th Armored Division
1944.10.28-1944.11.08
99th Reconnaissance Troop 99th Infantry Division
1944.12.13-1944.12.22
102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( Troop "A" )
1945.03.09-1944.03.13
102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( - Troop "A" )
1945.03.10-1945.03.13


Chemical


81st Chemical Mortar Battalion
..Company "C"
1944.06.11-1944.08.01
..Company "A"
1944.06.11-1944.08.05
..Company "B"
1944.07.05-1944.08.05
..Company "D"
1944.08.01-1944.08.05
..Company "B"
1944.08.09-1944.08.16
..Company "C"
1944.08.09-1944.08.16
86th Chemical Mortar Battalion
..Company "C"
1944.08.22-1944..09.19
1944.12.12-1945.01.13
..Company "D"
1945.01.27-1945.02.16
..Company "B"
1945.03.01-1945.03.14
..Company "C"
1945.03.01-1945.04.28


Engineer


1340th Engineer Combat Battalion
1944.06.13-1944.06.14
112th Engineer Combat Battalion
1944.06.08-1944.06.13
454th Engineer Combat Battalion
1944.07.17-1944.07.28
9th Armored Engineer Battalion ( Company "B" 2platoons ) 9th Armored Division
1944.10.29-1944.11.04
103rd Engineer Combat Battalion ( Company "B" 1platoon ) 28th Infantry Division
1945.03.08-1945.03.10
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#134494Verze : 0
Field Artillery


953rd Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
1944.06.13-1944.07.05
62nd Armored Field Artillery Battalion
1944.07.08-1944.07.13
65th Armored Field Artillery Battalion
1944.07.08-1944.07.13
953rd Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
1944.07.29-1944.08.05
196th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
1944.07.30-1944.08.04
76th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
1944.08.15-1944.08.17
687th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
1944.08.21-1944.09.11
275th Armored Field Artillery Battalion
1944.10.23-1944.12.11
16th Armored Filed Artillery Battalion 9th Armored Division
1944.12.12-1944.12.16
18th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
1944.12.12-1944.12.18
196th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
1944.12.12-1944.12.18
987th Field Artillery Battalion ( 155 mm Gun )
..Battery "C"
1944.12.12-1944.12.19
..Battery "A"
1944.12.16-1944.12.19
..1 battery
1945.01.27-1945.02.04
76th Field Artillery Battalion ( 25 pounders )
1945.01.27-1945.02.12
187th Field Artillery Group
1945.02.04-1945.02.23
..187th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
..956rd Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
285th Field Artillery Observation Battalion Battery "A"
1945.02.04-1945.02.23
196th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
1945.02.08-1945.02.18
34th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer ) 9th Infantry Division
1945.02.08-1944.02.18
26th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer ) 9th Infantry Division
1945.02.08-1945.02.12
1945.02.17-1945.02.22
76th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
1945.02.23-1945.03.09
955th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
1945.02.23-1945.03.13
62nd Armored Field Artillery Battalion
1945.03.09-1945.03.14
187th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
1945.03.28-1945.04.28
987th Field Artillery Battalion 1 battery ( 155 mm Gun )
1945.04.23-1945.04.28
190th Field Artillery Battalion ( 155 mm Gun )
1945.04.23-1945.04.28
953rd Field Artillery Battalion Battery "A" ( 155 mm Howitzer )
1945.04.23-1945.04.28
17th Field Artillery Observation Battalion
1945.04.23-1945.04.28
187th Field Artillery Group
1945.04.23-1945.04.28


Infantry


5th Ranger Infantry Battalion Company "A" , "C" , "E"
1944.08.2-1944.09.04
27th Armored Infantry Battalion 9th Armored Division
1944.10.26-1944.11.08
99th Infantry Division
1944.12.18-1945.01.07
39th Combat Team 9th Infantry Division
1945.02.08-1945.02.12
1945.02.18-1945.02.22
..26th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
..15th Engineer Combat Battalion Company "A" 1 platoon )
..746th Tank Battalion Company "C" + 2 platoons
..899th Tank Destroyer Battalion Company "A"
..367th AAA AW Battalion Battery "A"
271th Combat Team 69th Infantry Division
1945.04.18-1945.04.19
..879th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
..269th Engineer Combat Battalion Company "A" 1 platoon
..777th Tank Battalion Company "A"
..661st Tank Destroyer Battalion Company "A" 1 platoon


Tank Destroyer


635th Tank Destroyer Battalion Company "A"
1944.06.08-1944.06.17
803rd Tank Destroyer Battalion
1944.06.13-1944.06-15
612th Tank Destroyer Battalion
1944.06.14-1945.05.09
893rd Tank Destroyer Battalion
1944.07.17-1944.08.05
893rd Tank Destoryer Battalion - Company "B"
1944.08.13-1944.08.17
705th Tank Destroyer Battalion Company "B"
1944.08.23-1944.09.19
629th Tank Destroyer Battalion
1944.10.30-1944.12.02
644th Tank Destroyer Battalion
1944.12.12-1945.01.27
801st Tank Destroyer Battalion Company "B"
1945.01.05-1945.02.03
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#148768Verze : 0
Údaje k 22. srpnu 2006.


Stav: Více jak 7,000 vojáků
Domovská základna: Jižní Korea and Fort Lewis, Washington
Popis: Brigáda plus 1. Prapor (mechanizovaný), 9. Pěší pluk, 1. Prapor (vzdušný útok), 503. Pěší pluk, 1. Prapor (vzdušný útok), 506. Pěší pluk, Oddíl s dlouhým dostřelem, 2. Prapor, 17. Polní dělostřelecký pluk, 2. Pomocný útočný prapor, 44. Technický prapor, a štáb B, 5. Prapor a 5. Protiletadlový pluk.
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#172816Verze : 0
zdroj:
https://www.army.mil/media/269623/


26.10.2012 vojenské cvičenie spolu s Korejskou armádou, Pocheon, Korea

Rota A, 2-23 pechota, 2. peśia divízia počas cvićenia Talisman Saber, Shoalwater Bay, Australia
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#554101Verze : 1
MOD
Diskuse
Druhá pěší divize dnes
Bojovníci z Druhé pěší divize jsou rozmístěni v Západokorejské oblasti na slavné 38 rovnoběžce. Úkol divize je stejný jako už přes půl století: zabránit Severokorejské agresi. Přesně jak jim přikazuje heslo Druhé pěší divize „SECOND TO NONE.“ Druhá pěší ale neoperuje jen v Koreji, příslušníci 9. regimentu se přesunuli do Iráku, kde chrání bezpečnost místního obyvatelstva a vymáhají dodržování mírových smluv.
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1942-t138#331106Verze : 0