Main Menu
User Menu

463. taktické transportní křídlo [1967-1971]

463rd Tactical Airlift Wing

     
Název:
Name:
463. taktické transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
463rd Tactical Airlift Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1967
Předchůdce:
Predecessor:
463. křídlo pro přepravu jednotek
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1971
Nástupce:
Successor:
463. taktické transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1967-01.11.1968 315. letecká divize
01.11.1968-15.12.1969 6. letecká divize
15.12.1969-31.12.1971 13. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.08.1967-15.07.1968 Lapu-Lapu, Mactan Isle Airfield
15.07.1968-31.12.1971 City of Angeles, Clark Air Base

Velitel:
Commander:
01.08.1967-07.12.1967 Mantoux, Lopez J. (Colonel)
07.12.1967-12.04.1968 Twomey, Thomas A. (Colonel)
12.04.1968-09.05.1969 Caruthers, Marion F. (Colonel)
09.05.1969-02.07.1970 Wolfe, Charles S. (Colonel)
02.07.1970-02.09.1971 Geyer, John R. (Colonel)
02.09.1971-31.12.1971 Young, Stewart (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/463-takticke-transportni-kridlo-1967-1971-t137915#452059Verze : 3
MOD