Main Menu
User Menu

442. skupina pro přepravu jednotek [1943-1946]

442nd Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
442. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
442nd Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1946
Nástupce:
Successor:
442. skupina pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1943-17.12.1943 61. křídlo pro přepravu jednotek
17.12.1943-26.01.1944 1. velitelství pro přepravu jednotek
26.01.1944-29.03.1944 60. křídlo pro přepravu jednotek
29.03.1944-31.03.1944 9. letecká armáda
31.03.1944-DD.04.1944 9. velitelství pro přepravu jednotek
DD.04.1944-20.05.1945 50. křídlo pro přepravu jednotek
12.05.1944-06.06.1944 dočasně podřízena : 52. křídlo pro přepravu jednotek
01.09.1944-11.09.1944 dočasně podřízena : 52. křídlo pro přepravu jednotek
11.09.1944-26.09.1944 dočasně podřízena : 53. křídlo pro přepravu jednotek
20.05.1945-11.08.1945 ?
20.05.1945-10.08.1945 dočasně podřízena : Vrchní velitelství spojeneckých expedičních sil
11.08.1945-01.10.1945 302. transportní křídlo (speciální)
01.10.1945-30.09.1946 51. křídlo pro přepravu jednotek
Dislokace:
Deployed:
01.09.1943-16.12.1943 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
16.12.1943-26.01.1944 Alliance AAFld
26.01.1944-02.03.1944 Fayetteville, Pope Field
02.03.1944-11.03.1944 Fort Wayne, Baer Field
29.03.1944-12.06.1944 Fulbeck, USAAF Station 488
12.06.1944-05.10.1944 Weston Zoyland
05.10.1944-07.11.1944 Saint-Marceau, Advanced landing Ground A-43
04.10.1945-30.09.1946 Munich-Reim

Velitel:
Commander:
01.09.1943-25.09.1945 Smith, Charles M. (Colonel)
25.09.1945-04.10.1945 Kilborn, John C. (Colonel)
04.10.1945-DD.06.1946 Jones, Paul A. (Lieutenant Colonel)
DD.06.1946-30.09.1946 Harrison, Bertram C. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/442-skupina-pro-prepravu-jednotek-1943-1946-t137838#451982Verze : 2
MOD