Main Menu
User Menu

440. stíhací-bombardovací skupina [1952-1957]

440th Fighter-Bomber Group

     
Název:
Name:
440. stíhací-bombardovací skupina
Originální název:
Original Name:
440th Fighter-Bomber Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.05.1952
Předchůdce:
Predecessor:
440. skupina pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
08.09.1957
Nástupce:
Successor:
440. skupina pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.06.1952-08.09.1957 440. stíhací bombardovací křídlo
Dislokace:
Deployed:
15.06.1952-08.01.1953 Ft Snelling
08.01.1953-08.09.1957 Minneapolis, Minneapolis–Saint Paul International Airport

Velitel:
Commander:
DD.08.1953-DD.12.1956 Berryman, B. H. (Colonel)
DD.12.1956-DD.06.1957 Whempner, R. J. (Lieutenant Colonel)
DD.06.1957-08.09.1957 Thompson, Kenneth O. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/440-stihaci-bombardovaci-skupina-1952-1957-t137834#451978Verze : 0
MOD