Main Menu
User Menu

440. skupina pro přepravu jednotek [1943-1945]

440th Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
440. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
440th Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1945
Nástupce:
Successor:
440. skupina pro přepravu jednotek
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-DD.07.1943 1. velitelství pro přepravu jednotek
DD.07.1943-20.07.1943 53. křídlo pro přepravu jednotek
20.07.1943-31.12.1943 61. křídlo pro přepravu jednotek
31.12.1943-25.03.1944 60. křídlo pro přepravu jednotek
25.03.1944-DD.03.1944 9. velitelství pro přepravu jednotek
DD.03.1944-29.09.1945 50. křídlo pro přepravu jednotek
29.09.1945-18.10.1945 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
01.07.1943-10.07.1943 Fort Wayne, Baer Field
10.07.1943-07.09.1943 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
07.09.1943-04.01.1944 Alliance AAFld
04.01.1944-14.02.1944 Fayetteville, Pope Field
14.02.1944-22.02.1944 Fort Wayne, Baer Field
11.03.1944-26.04.1944 Bottesford
26.04.1944-11.09.1944 Clyst Honiton, RAF Exeter
11.09.1944-30.09.1944 Reims, ?
30.09.1944-02.11.1944 Le Mans, Advanced Landing Ground A-35
02.11.1944-18.10.1945 Orleans, ?

Velitel:
Commander:
05.07.1943-07.07.1943 Young, Charles H. (Major)
07.07.1943-18.09.1944 Krebs, Frank X. (Lieutenant Colonel)
18.09.1944-29.10.1944 Waldorf, Loyd C. (Lieutenant Colonel)
29.10.1944-14.07.1945 Krebs, Frank X. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/440-skupina-pro-prepravu-jednotek-1943-1945-t137831#451975Verze : 0
MOD