Main Menu
User Menu

419. skupina pro přepravu jednotek, výsadková, letadel s pevnou nosnou plochou [1956-1957]

419th Troop Carrier Group, Assault, Fixed Wing

     
Název:
Name:
419. skupina pro přepravu jednotek, výsadková, letadel s pevnou nosnou plochou
Originální název:
Original Name:
419th Troop Carrier Group, Assault, Fixed Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.02.1956
Předchůdce:
Predecessor:
419. skupina pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
11.12.1957
Nástupce:
Successor:
419. vojenská transportní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1956-01.09.1957 18. letecká armáda
09.07.1956-01.09.1957 dočasně podřízeno: 463. křídlo pro přepravu jednotek, střední
01.09.1957-11.12.1957 9. letecká armáda
01.09.1957-25.09.1957 dočasně podřízeno: 463. křídlo pro přepravu jednotek, střední
26.09.1957-11.12.1957 dočasně podřízeno: 838. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
09.07.1956-11.12.1957 Ardmore, Ardmore AFB
Velitel:
Commander:
09.07.1956-01.08.1956 Hamilton, Joseph C. Jr (Major)
01.08.1956-27.08.1956 Merrill, Woodrow T. (Colonel)
27.08.1956-21.10.1957 Norman, George G. (Colonel)
21.10.1957-11.12.1957 Hansley, Frank W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/419-skupina-pro-prepravu-jednotek-vysadkova-letadel-s-pevnou-nosnou-plochou-1956-1957-t137783#451927Verze : 2
MOD