Main Menu
User Menu

374. skupina pro přepravu jednotek [1942-1946]

374th Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
374. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
374th Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
374. skupina pro přepravu jednotek
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.11.1942-26.05.1943 ?
12.11.1942-DD.12.1942 ?
DD.12.1942-25.05.1943 ?
26.05.1943-28.09.1943 54. křídlo pro přepravu jednotek
28.09.1943-15.06.1944 5. letecká armáda
28.09.1943-31.08.1944 ?
15.06.1944-03.10.1944 ?
01.09.1944-03.10.1944 dočasně podřízena: 54. křídlo pro přepravu jednotek
03.10.1944-30.12.1944 ?
03.10.1944-30.12.1944 dočasně podřízena: 54. křídlo pro přepravu jednotek
30.12.1944-26.01.1946 322. křídlo pro přepravu jednotek
30.12.1944-05.01.1945 dočasně podřízena: 54. křídlo pro přepravu jednotek
26.01.1946-15.05.1946 54. křídlo pro přepravu jednotek
Dislokace:
Deployed:
12.11.1942-DD.12.1942 Archiefield, Archerfield Airport
DD.12.1942-07.10.1943 Port Moresby, ? /
07.10.1943-01.09.1944 Garbutt, RAAF Base Townsville
01.09.1944-14.10.1944 Nadzab, Nadzab Airfield /
14.10.1944-28.05.1945 Biak Netherlands East Indies
28.05.1945-15.05.1946 Nielson Field
Velitel:
Commander:
12.11.1942-14.12.1942 Nichols, Erickson S. (Lieutenant Colonel)
14.12.1942-17.12.1942 Hampton, Edgar H. (Major)
17.12.1942-22.05.1943 Prentiss, Paul H. (Colonel)
12.07.1942-02.08.1943 Hampton, Edgar H. (Lieutenant Colonel)
02.08.1943-03.08.1944 Adams, Fred M. (Lieutenant Colonel)
03.08.1944-DD.10.1945 Imparato, Edward T. (Colonel)
DD.10.1945-15.05.1946 Sullivan, John L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/374-skupina-pro-prepravu-jednotek-1942-1946-t137684#451828Verze : 3
MOD