Main Menu
User Menu

352. křídlo pro speciální operace [1985-1992]

352nd Special Operations Wing

     
Název:
Name:
352. křídlo pro speciální operace
Originální název:
Original Name:
352nd Special Operations Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.07.1985
Předchůdce:
Predecessor:
2. skupina vzdušného velení
702. strategické raketové křídlo (střel Snark)
Datum zániku:
Disbanded:
21.09.1992
Nástupce:
Successor:
352. skupina pro speciální operace
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.07.1985-22.05.1990 23. letecká armáda
22.05.1990-21.09.1992 Velitelství zvláštních operací letectva
Dislokace:
Deployed:
31.07.1985-DD.05.1989 Valparaiso, Eglin AFB
01.06.1989-01.01.1992 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
01.01.1992-21.09.1992 Alconbury, RAF Alconbury
Velitel:
Commander:
31.07.1985-06.08.1985 Waters, Albert L. (Colonel)
06.08.1985-20.03.1987 Byra, Edward N. (Colonel)
20.03.1987-05.05.1989 Hobson, James L. Jr (Colonel)
05.05.1989-11.07.1991 Hooten, Byron R. Jr (Colonel)
11.07.1991-21.09.1992 Ronsick, Eugene J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/352-kridlo-pro-specialni-operace-1985-1992-t137624#451768Verze : 2
MOD