Main Menu
User Menu

317. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1952-1958]

317th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
317. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
317th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.07.1952
Předchůdce:
Predecessor:
317. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1958
Nástupce:
Successor:
317. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.07.1952-01.08.1955 12. letecká armáda
01.04.1954-31.07.1955 dočasně podřízeno: 322. letecká divize (bojová přepravní)
01.08.1955-25.09.1958 322. letecká divize (bojová přepravní)
Dislokace:
Deployed:
14.07.1952-17.03.1953 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
17.03.1953-17.04.1957 Munich, Neubiberg Air Base /
17.04.1957-25.09.1958 Miserey, Évreux-Fauville Air Base
Velitel:
Commander:
14.07.1952-23.07.1954 French, Donald J. (Colonel)
23.07.1954-29.07.1954 Pike, Harry M. (Colonel)
29.07.1954-09.09.1954 Hammerle, Clarence B. Jr (Colonel)
09.09.1954-17.04.1957 Cunningham, Joseph A. (Colonel)
17.04.1957-07.07.1957 -, - (-)
08.07.1957-11.09.1958 Forman, Robert D. (Colonel)
11.09.1958-25.09.1958 Wallace, John B. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/317-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1952-1958-t137485#451629Verze : 3
MOD