Main Menu
User Menu

68. pozorovací skupina [1941-1943]

68th Observation Group

     
Název:
Name:
68. pozorovací skupina
Originální název:
Original Name:
68th Observation Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1943
Nástupce:
Successor:
68. průzkumná skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-17.03.1942 3. velitelství letecké podpory
17.03.1942-19.05.1942 3. letecká armáda
19.05.1942-23.06.1942 3. velitelství letecké podpory pozemních sil
18.06.1942-22.06.1942 dočasně podřízena : 8. velitelství letecké podpory pozemních sil
23.06.1942-04.06.1942 8. velitelství letecké podpory pozemních sil
04.06.1942-21.08.1942 3. velitelství letecké podpory pozemních sil
21.08.1942-24.08.1942 3. letecká armáda
24.08.1942-DD.09.1942 3. velitelství letecké podpory pozemních sil
DD.09.1942-18.10.1942 3. velitelství letecké podpory
18.10.1942-18.06.1943 12. velitelství letecké podpory
31.10.1942-18.06.1943 dočasně podřízena : 5. bombardovací křídlo
DD.03.1943-18.10.1943 ?
DD.03.1943-DD.05.1943 dočasně podřízena : 5. bombardovací křídlo
Dislokace:
Deployed:
01.09.1941-17.12.1941 Brownwood, Brownwood Army Airfield
17.12.1941-08.02.1942 New Orleans, New Orleans Army Airbase
08.02.1942-09.07.1942 Augusta, Daniel Army Airfield
09.07.1942-17.08.1942 Winston-Salem, Smith Reynolds Airport
17.08.1942-18.10.1942 Charlotte, Morris Field Air Base
DD.11.1942-24.03.1943 Oujda, Oujda Airfield /
24.03.1943-DD.05.1943 Nouasseur, Berrechid Airfield /

Velitel:
Commander:
15.12.1941-30.06.1942 McNeil, Guy L. (Lieutenant Colonel)
30.06.1942-13.03.1943 Fordyce, John R. (Major)
13.03.1943-DD.05.1943 Woltz, Eugene C. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/68-pozorovaci-skupina-1941-1943-t137115#451259Verze : 3
MOD