Main Menu
User Menu

62. skupina pro přepravu jednotek, težká [1949-1960]

62nd Troop Carrier Group, Heavy

     
Název:
Name:
62. skupina pro přepravu jednotek, težká
Originální název:
Original Name:
62nd Troop Carrier Group, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1949
Předchůdce:
Predecessor:
62. skupina pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1960
Nástupce:
Successor:
62. vojenská transportní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1949-01.06.1950 62. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
01.06.1950-01.07.1950 4. letecká armáda
01.07.1950-17.07.1950 14. letecká armáda
17.07.1950-24.08.1950 ?
24.08.1950-01.10.1951 ?
01.10.1951-15.01.1960 62. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Dislokace:
Deployed:
12.10.1949-09.05.1950 Tacoma, McChord AFB
09.05.1950-27.07.1950 San Antonio, Kelly AFB
27.07.1950-09.05.1952 Tacoma, McChord AFB
09.05.1952-15.01.1960 Moses Lake, Larson Air Force Base

Velitel:
Commander:
12.10.1949-DD.07.1950 Williams, Adriel N. (Colonel)
DD.07.1950-DD.08.1951 Brown, George S. (Colonel)
DD.08.1951-DD.06.1956 Jones, Richard (Colonel)
DD.06.1956-15.01.1960 Johnson, Lionel F. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/62-skupina-pro-prepravu-jednotek-tezka-1949-1960-t137064#451208Verze : 1
MOD