Main Menu
User Menu

61. skupina pro přepravu jednotek, težká [1948-1959]

61st Troop Carrier Group, Heavy

     
Název:
Name:
61. skupina pro přepravu jednotek, težká
Originální název:
Original Name:
61st Troop Carrier Group, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
61. skupina pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
08.10.1959
Nástupce:
Successor:
61. vojenská transportní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1948-01.01.1951 61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
05.11.1948-26.11.1948 dočasně podřízena : ?
26.11.1948-20.01.1949 dočasně podřízena : ?
20.01.1949-10.07.1949 dočasně podřízena : ?
21.07.1950-26.07.1950 dočasně podřízena : ?
26.07.1950-24.08.1950 dočasně podřízena : ?
24.08.1950-10.12.1950 dočasně podřízena : ?
10.12.1950-01.01.1951 dočasně podřízena : ?
01.01.1951-01.10.1951 ?
01.01.1951-25.01.1951 dočasně podřízena : ?
25.01.1951-01.10.1951 dočasně podřízena : 315. letecká divize (bojová přepravní)
01.10.1951-01.07.1957 18. letecká armáda
01.10.1951-05.11.1951 dočasně podřízena : 315. letecká divize (bojová přepravní)
05.11.1951-26.03.1952 dočasně podřízena : ?
26.03.1952-21.11.1952 dočasně podřízena : 374. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
21.11.1952-25.08.1954 dočasně podřízena : 62. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
25.08.1954-01.07.1957 dočasně podřízena : 63. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
01.07.1957-08.10.1959 63. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Dislokace:
Deployed:
15.08.1948-21.07.1950 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
26.07.1950-05.12.1950 Tacoma, McChord AFB
26.03.1952-15.11.1952 Tachikawa, Tachikawa Air Base
21.11.1952-25.08.1954 Moses Lake, Larson Air Force Base
25.08.1954-08.10.1959 Greenville, Donaldson AFB

Velitel:
Commander:
01.07.1948-19.08.1948 Riva, Daniel F. (Lieutenant Colonel)
19.08.1948-28.08.1948 Evers, John C. (Lieutenant Colonel)
28.08.1948-05.08.1949 DaVania, Richard W. (Colonel)
05.08.1949-25.08.1949 Strickland, Auby C. (Colonel)
25.08.1949-01.10.1949 Bogue, Jay D. (Lieutenant Colonel)
01.10.1949-14.02.1952 Norwood, Frank (Colonel)
14.02.1952-29.07.1953 Ercanbrack, Hal E. Jr (Lieutenant Colonel)
29.07.1953-07.02.1954 Johnson, Lionel F. (Colonel)
07.02.1954-01.11.1954 Triolo, Jerome M. (Lieutenant Colonel)
01.11.1954-13.12.1954 Johnson, Leland W. (Colonel)
13.12.1954-DD.12.1958 Forwood, William G. (Colonel)
DD.12.1958-DD.07.1959 Hall, Conway S. (Lieutenant Colonel)
DD.07.1959-08.10.1959 Strickler, Marshall H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/61-skupina-pro-prepravu-jednotek-tezka-1948-1959-t137051#451195Verze : 0
MOD