Main Menu
User Menu

60. skupina pro přepravu jednotek, střední [1949-1957]

60th Troop Carrier Group, Medium

     
Název:
Name:
60. skupina pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
60th Troop Carrier Group, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.11.1949
Předchůdce:
Predecessor:
60. skupina pro přepravu jednotek, težká
Datum zániku:
Disbanded:
12.03.1957
Nástupce:
Successor:
60. vojenská transportní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.11.1949-12.03.1957 60. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Dislokace:
Deployed:
26.09.1949-23.09.1955 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
23.09.1955-12.03.1957 Crucey, Dreux-Louvilliers Air Base
Velitel:
Commander:
DD.03.1949-26.08.1950 Forman, Robert D. (Colonel)
26.08.1950-05.12.1950 Lawrence, Reesor M. (Lieutenant Colonel)
05.12.1950-29.02.1952 Bogue, Jay D. (Colonel)
29.02.1952-14.06.1952 French, Donald J. (Colonel)
14.06.1952-25.05.1953 Osborn, John W. (Lieutenant Colonel)
25.05.1953-13.06.1954 Moomaw, Lorris W. (Colonel)
13.06.1954-01.07.1954 Olinger, Robert L. (Lieutenant Colonel)
01.07.1954-05.07.1955 Withycombe, Howard J. (Colonel)
05.07.1955-21.05.1956 Churchill, Randolph E. (Colonel)
21.05.1956-12.03.1957 Nelson, Charles K. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/60-skupina-pro-prepravu-jednotek-stredni-1949-1957-t137037#451181Verze : 0
MOD