Main Menu
User Menu

60. transportní skupina [1940-1942]

60th Transport Group

     
Název:
Name:
60. transportní skupina
Originální název:
Original Name:
60th Transport Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.07.1942
Nástupce:
Successor:
60. skupina pro přepravu jednotek
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1940-31.03.1942 3. sborová oblast
31.03.1942-01.06.1942 50. transportní křídlo
01.06.1942-19.06.1942 51. transportní křídlo
19.06.1942-07.07.1942 ?
Dislokace:
Deployed:
01.12.1940-21.05.1941 Lower Swatara, Olmsted Army Airfield
21.05.1941-20.05.1942 Chicopee, Westover Field
12.06.1942-07.07.1942 Chelveston cum Caldecott, US Army Air Force Station 105

Velitel:
Commander:
01.12.1940-16.05.1941 Eaton, Samuel C. Jr (Lieutenant Colonel)
16.05.1941-21.07.1941 Logan, Arthur L. (Captain)
21.07.1941-28.07.1941 Rafferty, Thomas F. (First Lieutenant)
28.07.1941-06.04.1942 Maughan, Russell L. (Lieutenant Colonel)
06.04.1942-15.04.1942 Atwell, Willard B. Jr (Captain)
15.04.1942-07.07.1942 Malone, A. J. Kerwin (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/60-transportni-skupina-1940-1942-t137030#451174Verze : 2
MOD