Main Menu
User Menu

46. bombardovací operačně výcvikové křídlo [1943-1946]

46th Bombardment Operational Training Wing

     
Název:
Name:
46. bombardovací operačně výcvikové křídlo
Originální název:
Original Name:
46th Bombardment Operational Training Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
46. bombardovací výcvikové křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
09.04.1946
Nástupce:
Successor:
46. operační skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.04.1943-15.05.1943 2. velitelství bombardovacího letectva
15.05.1943-06.10.1943 1. velitelství bombardovacího letectva
06.10.1943-21.03.1946 2. letecká armáda
21.03.1946-09.04.1946 Velitelství strategického letectva
Dislokace:
Deployed:
15.04.1943-15.09.1943 Dalhart, Dalhart Army Airfield
15.09.1943-21.06.1945 Ardmore, Ardmore Army Airfield
21.06.1945-01.12.1945 Colorado Springs, Peterson Army Air Base
05.12.1945-09.04.1946 Colorado Springs, Peterson Field

Velitel:
Commander:
04.04.1943-10.09.1943 Lawson, Ernest H. (Colonel)
10.09.1943-15.04.1944 Armstrong, Frank A. Jr (Brigadier General)
15.04.1944-28.05.1945 Koon, Ralph E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.09.1943-28.03.1944 19. bombardovací skupina (těžká)
28.03.1944-01.04.1944 19. bombardovací skupina, velmi těžká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/46-bombardovaci-operacne-vycvikove-kridlo-1943-1946-t136916#451060Verze : 0
MOD