Main Menu
User Menu

39. křídlo pro speciální operace [1988-1992]

39th Special Operations Wing 

     
Název:
Name:
39. křídlo pro speciální operace
Originální název:
Original Name:
39th Special Operations Wing 
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1988
Předchůdce:
Predecessor:
39. letecké záchranné a odsunové křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1992
Nástupce:
Successor:
352. skupina pro speciální operace
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1988-22.05.1990 23. letecká armáda
22.05.1990-01.12.1992 Velitelství speciálních operací
Dislokace:
Deployed:
01.03.1988-DD.05.1989 Valparaiso, Eglin AFB
01.06.1989-01.01.1992 Frankfurt am Main, Rhein-Main AB /
01.01.1992-01.12.1992 Alconbury, RAF Alconbury
Velitel:
Commander:
01.03.1988-05.05.1989 Hobson, James L. Jr (Colonel)
05.05.1989-11.07.1991 Hooten, Byron R. Jr (Colonel)
11.07.1991-01.12.1992 Ronsick, Eugene J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/39-kridlo-pro-specialni-operace-1988-1992-t136884#451028Verze : 1
MOD