Main Menu
User Menu

39. letecké záchranné a odsunové křídlo [1969-1988]

39th Aerospace Rescue and Recovery Wing

     
Název:
Name:
39. letecké záchranné a odsunové křídlo
Originální název:
Original Name:
39th Aerospace Rescue and Recovery Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1969
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1988
Nástupce:
Successor:
39. křídlo pro speciální operace
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1970-01.10.1983 ?
01.10.1983-01.03.1988 23. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.01.1970-25.06.1971 Belton, Richards-Gebaur AFB
25.06.1971-01.03.1988 Valparaiso, Eglin AFB
Velitel:
Commander:
02.01.1970-23.07.1970 Belser, Ritchie H. Jr (Colonel)
23.07.1970-25.05.1973 Gordon, Lawrence N. (Colonel)
25.05.1973-18.02.1975 Dalton, James E. (Colonel)
18.02.1975-16.06.1977 Moore, William E. (Colonel)
16.06.1977-25.07.1977 McGee, Billy R. (Colonel)
25.07.1977-28.04.1980 Prince, Philip S. (Colonel)
28.04.1980-24.02.1981 Field, Edsel R. (Colonel)
24.02.1981-25.07.1983 Scarff, James P. Jr (Colonel)
25.07.1983-06.08.1985 Waters, Albert L. (Colonel)
06.08.1985-20.03.1987 Byra, Edward N. (Colonel)
20.03.1987-01.03.1988 Hobson, James L. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/39-letecke-zachranne-a-odsunove-kridlo-1969-1988-t136883#451027Verze : 1
MOD