Main Menu
User Menu

20. stíhací-bombardovací skupina [1950-1955]

20th Fighter-Bomber Group

     
Název:
Name:
20. stíhací-bombardovací skupina
Originální název:
Original Name:
20th Fighter-Bomber Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.01.1950
Předchůdce:
Predecessor:
20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel)
Datum zániku:
Disbanded:
08.02.1955
Nástupce:
Successor:
20. taktická stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.01.1950-08.02.1955 20. stíhací bombardovací křídlo
DD.07.1950-DD.12.1950 dočasně podřízena : 3. letecká divize
25.04.1951-10.10.1951 dočasně podřízena : ?
Dislokace:
Deployed:
02.01.1950-19.11.1951 Sumter, Shaw AFB
19.11.1951-22.05.1952 Hampton, Langley AFB
01.06.1952-08.02.1955 Wethersfield RAF Station

Velitel:
Commander:
02.01.1950-22.10.1951 Dunning, John A. (Colonel)
22.10.1951-29.04.1952 Brown, Jack R. (Lieutenant Colonel)
29.04.1952-08.02.1955 Ritchie, William D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/20-stihaci-bombardovaci-skupina-1950-1955-t136777#450920Verze : 0
MOD