Main Menu
User Menu

20. stíhací skupina (přepadová) [1941-1942]

20th Pursuit Group (Interceptor)

     
Název:
Name:
20. stíhací skupina (přepadová)
Originální název:
Original Name:
20th Pursuit Group (Interceptor)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
20. stíhací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1942
Nástupce:
Successor:
20. stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.03.1941-01.10.1941 10. stíhací křídlo
01.10.1941-25.08.1943 4. velitelství přepadového stíhacího letectva
DD.02.1942-15.05.1942 dočasně podřízena : 3. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
12.03.1941-02.02.1942 Novato, Hamilton Field
02.02.1942-18.04.1942 Wilmington, Bluethenthal Field
18.04.1942-15.05.1942 Charlotte, Morris Field Air Base

Velitel:
Commander:
16.01.1941-01.09.1941 Eaker, Ira C. (Colonel)
01.09.1941-DD.01.1942 Auton, Jesse (Major)
DD.01.1942-09.03.1942 Boushey, Homer A. (Major)
09.03.1942-15.05.1942 Anderson, Edward W. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/20-stihaci-skupina-prepadova-1941-1942-t136771#450914Verze : 0
MOD