Main Menu
User Menu

19. bombardovací skupina (těžká) [1939-1944]

19th Bombardment Group (Heavy)

     
Název:
Name:
19. bombardovací skupina (těžká)
Originální název:
Original Name:
19th Bombardment Group (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
19. bombardovací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
28.03.1944
Nástupce:
Successor:
19. bombardovací skupina, velmi těžká
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.10.1939-19.10.1940 1. stíhací křídlo
19.10.1940-19.09.1941 1. bombardovací křídlo
19.09.1941-23.10.1941 4. velitelství bombardovacího letectva
23.10.1941-16.11.1941 ?
16.11.1941-DD.03.1942 5. velitelství bombardovacího letectva
DD.03.1942-18.04.1942 ?
18.04.1942-DD.09.1942 ?
DD.09.1942-09.12.1942 5. velitelství bombardovacího letectva
09.12.1942-03.01.1943 15. bombardovací křídlo
03.01.1943-DD.04.1943 16. bombardovací výcvikové křídlo
DD.04.1943-04.09.1943 16. bombardovací operačně výcvikové křídlo
04.09.1943-28.03.1944 46. bombardovací operačně výcvikové křídlo
Dislokace:
Deployed:
17.10.1939-07.06.1941 Moreno Valley, March Field
07.06.1941-29.09.1941 Albuquerque, Albuquerque Army Air Base
26.10.1941-24.12.1941 City of Angeles, Clark Field /
24.12.1941-30.12.1941 Batchelor, Batchelor Airfield
30.12.1941-02.03.1942 Singosari, Singosari Airfield /
02.03.1942-18.04.1942 Melbourne, ?
18.04.1942-18.05.1942 Garbutt, RAAF Base Townsville
18.05.1942-26.07.1942 Longreach, Longreach Airport
26.07.1942-30.11.1942 Mareeba
30.11.1942-02.12.1942 Garbutt, RAAF Base Townsville
09.12.1942-03.01.1943 Pocatello, Pocatello Army Airfield
03.01.1943-28.03.1944 Pyote, Pyote Army Airfield

Velitel:
Commander:
17.10.1939-02.04.1940 Burwell, Harvey S. (Lieutenant Colonel)
02.04.1940-10.12.1941 Eubank, Eugene L. (Major)
10.12.1941-12.12.1941 Gibbs, David R. (Major)
DD.01.1942-14.03.1942 Combs, Cecil E. (Lieutenant Colonel)
14.03.1942-15.04.1942 Hobson, Kenneth B. (Lieutenant Colonel)
15.04.1942-10.07.1942 Connally, James T. (Lieutenant Colonel)
10.07.1942-01.01.1943 Carmichael, Richard N. (Lieutenant Colonel)
01.01.1943-13.02.1943 Hardison, Felix M. (Lieutenant Colonel)
13.02.1943-05.05.1943 Helton, Ebert (Lieutenant Colonel)
05.05.1943-27.01.1944 Turner, Louie P. (Colonel)
27.01.1944-11.02.1944 Sturdivant, Frank P. (Lieutenant Colonel)
11.02.1944-28.03.1944 Castor, Bernard T. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.10.1939-06.12.1939 93. bombardovací peruť
06.12.1939-28.03.1944 93. bombardovací peruť (těžká)

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/19-bombardovaci-skupina-tezka-1939-1944-t136749#450892Verze : 2
MOD
Diskuse